« Tagasi

Lasteaia kohatasu ainult kohal käidud päevade eest

Eesti valitsus on andnud tungiva soovituse mitte viia lapsi ilma hädavajaduseta lasteaeda. 

Pered, kellel ei ole võimalik lapsi kodus hoida, saavad jätkuvalt kasutada lasteaiateenust. Kõik Hiiumaa lasteaiad on avatud. 

Sellest tulenevalt tegi Hiiumaa vallavalitsus kolmapäeval otsuse, et lasteaia kohatasu maksab lapsevanem alates märtsist päevatasu alusel ja ainult kohal käidud päevade eest kuni Eesti valitsuse korralduste muutmiseni. 

Lastele, kelle vanemal või hooldajal pole võimalik jääda kaugtööle, tuleb võimaldada jätkuvalt lasteaias käimine. Eriti oluline on tagada lasteaiateenus lapsevanematele, kes täidavad tööülesandeid, mis on seotud elutähtsa teenuse osutamisega või riigi kestlikuks toimimiseks hädavajalike ülesannete täitmisega, näiteks politsei, pääste, meditsiin, kommunaal- ja sotsiaalteenused, toiduainetööstus, toidupood, transpordisektor jms. 

COVID-19 olukord on Eestis äärmiselt kriitiline – nakatumise näitajad kasvavad, haiglad on ülekoormatud ning uusi nakatunuid lisandub pidevalt kõigis vanusegruppides. Alates tänasest, 11. märtsist hakkavad kehtima uued piirangud.