« Tagasi

Laupäeval taas võimalus Hiiumaa haiglas vaktsineerida

Laupäeval, 9. oktoobril saab end Hiiumaa haiglas taas koroonaviiruse vastu vaktsineerida. Kasutatakse ühedoosilist Jansseni ja kahedoosilist Pfizeri vaktsiini.  

Vaktsineerima ootab haigla kõiki inimesi vanusest 12+. Vaktsineerima tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. 

Vaktsineerimistele saab registreeruda www.digiregistratuur.ee või helistades polikliiniku registratuuri telefonile: 4622795. 

Kui tunned end haigena või oled lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, jää koju! 

Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 6 kuud pärast tervenemist ja teha tuleb üks kaitsesüst. 

 

COVID-19 Hiiumaal 5. oktoobri seisuga  

Eesti keskmine päevane nakatunute arv on märkimisväärselt kasvanud. Kui septembri alguses oli keskmiselt 350 nakatumist päevas, siis nüüd kaks korda rohkem. Täna koguni 896 uut haigusjuhtu. 

Terviseameti jälgimisel on Hiiumaal teisipäevase seisuga 10 Covid-positiivset inimest.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. Väga oluline, et kaasas oleks ID-kaart ja PIN1 kood. 

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee