Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Meedikud: vältige kontakte, mida te tavaliselt ei tee!

Hiiumaale lisandus täna kuus koroonapositiivset testivastust, kelle seas on kolm Kärdla lasteaia töötajat, kes on varasemalt olnud eneseisolatsioonis. Neljas inimene ei ole hiljuti Hiiumaal käinud ja viimased on veel selgitamisel.

Eesti suuremate haiglate juhid ei usu, et inimesed suudavad pühade ajal distantsi hoida ning seetõttu on uue aasta alguses oodata raskusi plaanilises ravis, kirjutab ERR

Vallavalitsus küsis Hiiumaa haiglalt, millised on Hiiumaa meedikute soovitused pühade eel.

Hiiumaa haigla juhatuse liige Tõnis Siir: „Täna on Hiiumaal kogu Eestit silmas pidades suhteliselt hea olukord, kuid viimasel Põhja-Eesti meditsiinistaabi koosolekul anti märku, et ka Lääne regioonis on nakatunute arv ja ka haiglaravil olevate patsientide arv hakanud kasvama.  

Haigla poolt vaadatuina ei saa tähelepanuta jätta, et Kärdla lasteaed on suletud ja lapsed karantiinis. Viirus liigub meile nähtamatul moel inimeselt inimesele. 

Sellest tulenevalt edastan Hiiumaa meditsiinitöötajate palve: Head hiidlased, palun arvestage saabuvatel pühadel sellega, et haigus levib inimeselt inimesele. Ärge külastage vanavanemaid ja teisi riskirühma inimesi. Vaatamata meie headele soovidele ja kaunitele pühadele realiseeruvad sedasi kahjuks prognoosid ja nakkumine Eestis kasvab. 

Kuigi oleme viirusest väsinud, järgige valitsuse ja terviseameti juhiseid! Katsume säilitada head situatsiooni – see on ainult meie kätes. Isolatsioon ja karantiin on selleks, et ollagi eraldi. Vältige neid kontakte, mida te tavaliselt ei tee!"