« Tagasi

Nakatumiste arv kasvab. Peame vastu!

Viimase kolme päeva jooksul on Hiiumaa statistikasse lisandunud 37 uut juhtu, kellest vaid mõned ei ole saarel viimasel ajal viibinud. Vähemalt kaheksal juhul on nakkus saadud perekontakti teel ning vähemalt kuuel puhul tutvusringkonnast.  

Täna lisandus Hiiumaale taas 14 positiivset vastust ja nende info veel täpsustub. 

Töökoha kaudu levikut on vähe. Hiiumaa valla kriisikomisjoni juht Hergo Tasuja hindab, et see viimane on hea näitaja ja ilmselt märk sellest, et tööl kasutatakse isikukaitsevahendeid ning kus võimalik, rakendatakse kodukontoris töötamist. 

14 päeva suhtarv 100 000 elaniku kohta on Hiiumaal viimaste päevadega tõusnud 665 peale, veel teisipäeval oli see 390. 

"Meid ees ootamas väga keeruline märtsi- ja võib-olla ka aprillikuu. Väga palju sõltub meist igaühest. See tähendab, et see, kuidas me täna käitume, mõjutab otseselt seda, millal saame kevadsoojust ja suve päriselt nautima asuda," paneb Hergo Tasuja südamele.  

"Üles on kerkinud murekoht. Inimesed ei soovi täita eneseisolatsiooni nõudeid ja nakkuse korral varjatakse kontakte. Kahjuks on viimastel päevadel just noored halba eeskuju näidanud. 

Eneseisolatsiooni kümme päeva võib tunduda igavikuna. Kuid Terviseametil on selge põhjus, miks meid eneseisolatsiooni suunatakse. Sellega kaitseme me eelkõige teisi. Oma pere ja lähedasi, aga ka kogukonnaliikmeid. 

Ma ei heida midagi ette saarlastele ja mul on väga kahju, et seal olukord nii keeruline on. Aga Saaremaa on näide, et väikestest kolletest võib tihedalt läbi käivas kogukonnas nakatumine kiiresti suureks mureks paisuda. 

Väga mõtlemapanev on asjaolu, et Eestis on viimase kahe nädalaga vanuses 65+ nakatumiste arv kasvanud peaaegu 50 protsenti.  

Kui sind suunatakse testima ning sa kodus püsimise asemel ringi liigud, sead sa oma tuttavad otseselt ohtu. Samamoodi siis, kui sa varjad neid, kellega viirusekandjana lähedalt kokku puutunud oled. Jah, varjatav pääseb eneseisolatsioonist. Aga kas see kaalub üles võimaluse, et ta nakatab oma lähedased? 

Palun järgime nõudeid, mis on seatud meie kõigi kaitseks. See on kõige kiirem ja tõhusam võimalus tavapärase elu juurde tagasi jõuda. 

Peame vastu!"