Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Reovee kordusproovid näitasid mõõdukat viirusekandjate hulka

Hiiumaale lisandus täna kaks koroonapositiivset testivastust, kellest üks ei ole hiljuti Hiiumaal käinud ja teine nakatus pereringis ning on varasemast isolatsioonis.

Nädala alguses andsime infot, et Kärdla reoveepuhastist eelmisel nädalal võetud analüüs näitas, et koroonaviiruse kontsentratsioon reovees on võrreldes nädal varasemaga oluliselt tõusnud. 

Kordusproovid näitasid, et Kärdla Veevärgi reovees on Eesti kontekstis mõõdukas viiruskandjate hulk. Kärdla reoveepuhastisse jõuab lisaks Kärdlale ka Palade piirkonna ning püttidega mujalt Hiiumaalt toodav reovesi. Lisaproovid võeti ka Käinas ja Suuremõisas ning ka seal on reovee info alusel mõõdukas viirusekandjate hulk. 

Tartu ülikool teeb üle-eestilist reovee seiret, mis annab infot COVID-19 nakkuse piirkondlikust levikust. Seiresüsteem põhineb rahvusvahelisel kogemusel, mis näitab, et reoveeproovidest on võimalik leida viiruse jälgi enne kliiniliste patsientide leidmist. Seire annab varajast infot ka nakkuse piirkondliku leviku kohta. Uuringu eesmärk on varjatud kollete avastamine ja puhangudünaamikate jälgimine. Seireandmed on terviseametile ja kriisikomisjonidele toeks viiruse võimaliku leviku hindamisel. 

Reoveeproove võetakse kõigis maakonnakeskustes ja üle 10 000 elanikuga linnades, samuti suuremates rahvusvahelistes ühenduspunktides. Reoveeproovide koroonaviiruse jälgede analüüsid tehakse Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi laborites, kus on olemas vastav tehniline võimekus ja väljaõppega inimesed. 

Lisainfo seire kohta