Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Reovee näitaja langes, algas vaktsineerimine

Tänahommikuse lennuga jõudis Hiiumaale esimene osa koroonaviiruse vaktsiinist – 160 doosi. Esimeses järjekorras vaktsineeritakse meditsiinitöötajad ning hooldekodude kliendid ja personal. Tohvri hooldekodu on esimene hooldekodu Eestis, kus tehakse lausvaktsineerimine. Kaitsesüstimine viiakse läbi terviseameti, haigekassa ja sotsiaalministeeriumi koostöös, Hiiumaal koordineerib tegevust Hiiumaa haigla.

COVID-19 varjatud levikut näitava reovee seirega jätkatakse ka alanud aastal. Aasta lõpus oli Hiiumaa näitaja veidi langenud, jäädes mõõdukas-tugevaks. Eile saadeti proovid teele taas Kärdla, Käina ja Suuremõisa reoveemahutitest, tulemused selguvad nädala lõpuks. Seirest täpsemalt, sh interaktiivne kaart.

Nakatunud

Hiiumaal on tänase seisuga Terviseameti jälgimisel 38 COVID-positiivset, neist 27 lisandus möödunud nädalal. Kümmekond juhtumit on Kärdlast. Üle poolte nakatumistest on toimunud perekontaktist. Üheksal juhul on jäänud nakkusallikas teadmata – nakatunud ei oska kokkupuudet nakkusega leida. Lähikontaktseid on Terviseameti jälgimisel üle saja.

Viimaste päevade andmed: pühapäeval lisandunud koroonapositiivne on Hiiumaal ja sai oma nakkuse perekontaktist. Esmaspäeval vastuse saanud inimene ei ole hiljuti Hiiumaal viibinud. Teisipäeval koroonapostiivseid Hiiumaale ei lisandunud.

Testimine ja ravi

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa Haiglas 165 tavapärast koroonatesti, neist 113 drive-in´s ja seitse tasulisena. 45 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile.

Testimine haigla drive-in´s jätkub kõigil tööpäevadel. Saatekirja annab perearst või perearsti nõuandetelefonil nõustaja (tel 1220 kell 8–22). Kõige kiiremini jõuab testitulemus inimese digilukku.

Kõik Hiiumaa lasteaiad töötavad sellest nädalast taas tavapäraselt. Lasteaiad paluvad optimaalseks töökorralduseks märku anda, kui laps lasteaeda ei lähe.

Hiiumaa Haigla töökorraldus jaanuaris:

  • jätkub plaanilise statsionaarne ravi – ravile saabujail peab olema viimasel 48 tunnis jooksul tehtud negatiivne COVID-19 test;
  • polikliiniku vastuvõtud toimuvad – täpsem info tööpäeviti telefonilt 462 2795;
  • labor, röntgen ja sonogaafia töötavad tavapäraselt;
  • EMOs võretakse patsiente vastu saatjata (v.a lapsed);
  • haiglas kehtib jätkuvalt külastuskeeld, patsiendi seisundi kohta saab infot raviarstilt;
  • haigla uks on luks, sisenemiseks vajutage uksekella (esmane triaaž toimub uksel);
  • kõik patsiendid, s.h uuringutele ja analüüsidele tulijad peavad kandma nii haiglas kui ka polikliinikus kaitsemaski ja desinfitseerima  käsi;
  • sünnituse juurde on tugiisik lubatud – täpsemad reeglid, s.h tugiisiku testimise kohta – vt https://hiiumaahaigla.ee/

Kriisikomisjoni infokanalid

• igapäevaselt uuendame andmeid koroonaviiruse levikust Hiiumaal valla kodulehel https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised;

• uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel;

• igal teisipäeval Kadi raadios Hiiumaa  vallavanema asendaja Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal – eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates;

• iganädalased ülevaated Hiiu Lehes.

Aitäh Hiiumaa eesliinitöötajatele hea koostöö ja vastupidavuse eest! Jätkame vastutustundlikku käitumist, et viirus üheskoos seljatada!

nakkuskordaja kaart 4. jaanuari seisuga

4. jaanuari seisuga on nakkuskordaja Hiiumaal endiselt üle 600.