Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Terviseameti andmetel lisandus Hiiumaale viimase ööpäevaga viis COVID-positiivset

Viimase ööpäeva jooksul lisandunud viiest positiivsest vastusest kaks sai viiruse läbi tööalase kontakti. Ühel juhul on nakkusallikas hetkel teadmata. Üks nakatunud on nn registrijärgne juhtum, kellel sissekirjutus Hiiumaal, aga tegelikult ei ole saarel viibinud. Üks juhtum on veel täpsustamisel. 

Terviseameti kinnitusel on nende jälgimisel tänase seisuga Hiiumaal 40 koroonaviiruses isikut ja ligikaudu 200 lähikontaktset. 

Viirusesse nakatunuid on olnud Kärdla perearstikeskuse, Hiiumaa haigla, Käina Coopi, Selveri poebussi, Käina lasteaia ja Samaaria töötajate, samuti Emmaste koolipere ja Tohvri tugipersonali hulgas. Haigestunuid on ka Kärdla Põhikooli ja Emmaste kooli õpilaste seas. Järjest on ka viirusest paranejaid, kes enam statistikas ei kajastu ja isolatsiooni määratuid, kelle isolatsiooniaeg on möödunud. 

Hiiumaa Haigla töö on viiruse leviku tõkestamiseks ümber korraldatud ja haiglas viibijatele seatud piirangud. Protseduuride ja uuringutega jätkatakse. Haiglaravil patsiente külastada ei tohi, samuti on sünnitus tugiisikuteta.  

Kärdla Perearstikeskuse töö jätkub valdavalt kaugtööna. Abiks ka asendusarst mandrilt  - vastuvõtuks on vajalik eelnev registreerimine perearstikeskuse üldnumbril. Haigusnähtudeta personal läheb lähiajal kordustestimisele.  

Käina Coopi personal testiti 9.novembril, ruumid on korduvalt desinfitseeritud ja alates tänasest jätkub töö tavapärase graafikuga. Kavas on ka haigusnähtudeta töötajate kordustestimine. 

Käina lasteaias on kaks rühma suletud, personalile tehti 11.novembril laustestimine. 

Kärdla Põhikool on alates 9. novembrist osalisel distantsõppel. COVIDpositiivseid sel nädalal lisandunud ei ole. Alustati töötajate testimisega, kes on olnud lähikontaktseted ja kes ennetavalt on soovinud ise testima minna.  

COVID-19 teste võetakse kõigil tööpäevadel. Näiteks esmaspäeval, kui oli haigla ja Käina Coopi laustestimine, võeti Hiiumaal 115 testi. Testivastused laekuvad 24-48 tunni jooksul. 

Juhime tähelepanu: 

  • haigusnähtudeta isiku osas tõese testivastuse saamiseks peab olema haigega kontaktist teatud aeg möödas. Ajatelge aitab määratleda Terviseamet. Liiga varane test võib anda valenegatiivse tulemuse. 

  • Kontaktide vähendamine ja maski kandmine kaupluses, ühistranspordis jm kontaktivõimaluse kohtades vähendab nakkuse levikut oluliselt – hooligem endist ja kaaskondsetest! 

  • Valitsus avalikustas uued koroonavastased meetmed: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-avalikustas-uued-koroonaviiruse-vastased-meetmed