Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Terviseameti statistika järgi lisandus Hiiumaale täna kolm positiivset proovi

Hiiumaale lisandus kolm positiivset testi tulemust. Kõik nakatunud on seotud saare aktiivsete kolletega. 

Terviseameti Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 13 inimest ja teises ürituse koldes kaheksa ja perekoldes kuus. 

10. novembri seisuga on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta kõige suurem Hiiumaal (386,5). 

  • Valitsus avalikustas uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsema info leiab valitsuse veebist: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-avalikustas-uued-koroonaviiruse-vastased-meetmed.  

  • Olukord on kriitiline. Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord. Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. 

  • Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. 

  • Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta teeb mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks. 

  • Sel nädalal algas vastutustundlikkusele suunatud sotsiaalkampaania "Hoiame Eesti elu avatud!", mis kutsub inimesi üles järgima viit põhireeglit: püsi haigena kodus, hoia distantsi, kanna maski, pese käsi ja laadi oma telefoni HOIA rakendus.