« Tagasi

Vallavalitsus ja koolid korraldavad koolilastele toidupakke

Sarnaselt möödunud kevade eriolukorra ajale korraldavad vallavalitsus ja valla üldhariduskoolid toidupakid 5.–9. klassi koolilastele, kes on märtsis suunatud distantsõppele. Toidupakke jagatakse märtsis nelja nädala jooksul, kord nädalas. 

Lauka ja Kärdla põhikool jagavad toidupakke selle nädala esimeses pooles. Suuremõisa, Palade, Käina ja Emmaste kool reedel. Täpsemat infot annavad koolid lapsevanematele, kui üle andmise aeg ja koht selged. 

Sel nädalal saavad Suuremõisa, Palade, Käina ja Emmaste kooli lapsed paki, kus sees erinevaid puu- ja aedvilju, täisteratooteid, piimatooteid ja pakk lihapalle. Lauka ja Kärdla kool olid seekord ühistellimuse ajaks juba oma ettevalmistustega kaugemale jõudnud ja oma tellimused teinud. 

Alates järgmisest nädalast on toidupakid üle Hiiumaa ühetaolise ja tervisliku sisuga. Samas on arvestatud, et laps saaks toidu valmistamisega ise hakkama. Pakkide sisu paneb kokku vallavalitsuse spordi- ja tervisedenduse spetsialist Martina Martinson. 

Eesti valitsus on kehtestanud senisest rangemad meetmed, et piirata koroonaviiruse leviku üha kiirenevat kasvu. Koolid alustasid uute reeglite alusel täna ja uued nõuded kehtivad 28. märtsini. Üldhariduskoolide õppehoonetes jätkub 1.–28. märtsini tavapärane õppetöö vaid 1.–4. klassi õpilastele. Teised õpilased ei või sel ajal õppehoonetes viibida ega seal liikuda. Õppehoonetes viibimise keeld kehtib alates esmaspäevast ka kutseõppeasutustes, rakenduskõrgkoolides ja ülikoolides.