Koroonakriisi uudised

Vaktsineerimine Hiiumaal 

Vaktsineerimisbuss teeb Hiiumaal uue ringi 21. septembril, kui toimub eelregistreerimata mobiilne vaktsineerimine Pfizeri vaktsiiniga.  

Ajakava:  
Viskoosa bussipeatus – alates kell 8.30,  
Kõpu rahvamaja – kl 10.30,  
Emmaste bussipeatus – kl 13,  
Käina COOP parkla – kl 15,  
Kärdla keskväljak – kl 17. 

Oodatud on kõik, kes said esimese kaitsesüsti 10. augustil, ning need, kes soovivad esimest kaitsesüsti saada. 

Koroonapassi saab ise välja trükkida oma digiloost.

Perearstid paluvad kontrollida neile antud kontaktandmete õigsust, et saaks vaktsineerimisvõimalusest teada anda.

Varasem koroonastatistika.

Hiiumaa kõik hooldekodud – Tohvri, Samaaria ja Hiiumaa sotsiaalkeskuse Pargi kodu – on külastajatele suletud.

Raamatukogud töötavad piiratud moel

 

Testimine Hiiumaal

COVID-19 teste saab anda endiselt Hiiumaa haigla juures parklas drive-in meetodil tööpäeviti – saatekirja annab perearst, analüüsi rahastab Haigekassa. Igapäevaselt kell 8–22 suunavad testima ka perearsti nõuandetelefoni 1220 arstid. Ka neid teste võetakse Hiiumaa Haigla poolt drive-in meetodil tööpäeviti. Kurguloputusvedeliku proovi saab anda ka Hiiumaal.

COVID-19 tasuline testimine on võimalik kokku leppida Hiiumaa haigla registratuuris, tel 462 2795.

Testi vastused saabuvad 24–48 tunni jooksul. Kõige kiiremini leiab testinu oma analüüsile vastuse digiloost. Kui testi vastus on positiivne, aga Teiega ei ole veel Terviseametist ühendust võetud, palun käituge vastutustundlikult ja jääge kohe isolatsiooni. 

 

Haiguse avaldumine – kuidas edasi?

Mistahes haigusnähtudega jääge koju ja võtke ühendust perearstiga – järjest enam on haigestunute hulgas väheste haigustunnustega või asümptomaatilisi isikuid.

Kui on avaldunud sümptomid, siis püsige kodus ja helistage oma perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220. Perearst hindab testimise vajalikkust ja annab tervisenõu. Sümptomid avalduvad 5-6 päeva pärast nakatumist, mõningatel juhtudel on inimene nakkusohtlik 1-2 päeva enne sümptomite avaldumist. Testimisele suunamisel hindab terviseamet ja perearst iga konkreetset juhtumit eraldi – liiga varane testimine ei näita viiruse olemasolu.

Haiguse peiteperiood on 2–14 päeva, keskmiselt 5 päeva. See tähendab, et nii palju võib minna aega alates nakkuse saamisest kuni selleni, et inimene hakkab end haigena tundma ja tal tekivad esimesed sümptomid. Vahepealsel ajal on inimene aga endalegi teadmata teistele nakkusohtlik.

 

Kui vajad abi

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale. Samuti kui vajad isolatsiooni tõttu abi toidu ja ravimite koju toimetamisel, saavad aidata valla sotsiaaltöötajad.

Ohvriabi nõustajad on toeks esmase psühholoogilise esmaabiga – ühendust saab nii telefoni teel 5866 9626 kui ka Skype´i kaudu.

 

Hea teada

Mis vahe on liikumispiirangul, eneseisolatsioonil ja karantiinil?

Üle-Eestilised piirangud

Piiranguid sätestavad õigusaktid ja nende seletuskirjad

Õigusaktide terviktekstid Riigi Teatajas

Loe täpsemalt koroonaviirusest Terviseameti lehel

Vaktsineerimise plaan 

Ürituste, kohtumiste korraldajail koostada osalejaist varakult nimekirjad (koos telefoninumbritega), et vajadusel võimalikult kiiresti lähikontaktsed tuvastada.

Koroonakaart – statistika koroona leviku kohta Eestis, sh vaktsineerimise andmed maakonniti.

« Tagasi

Koroonaviiruse olukord 13. juulil

Hiiumaal viimastel nädalatel uusi koroonaviirusesse nakatunuid pole olnud. Statistikas kajastatud hiidlased ei ole nakkusohtlikul perioodil saarel viibinud. Nagu kaardilt näha, siis on vaid Hiiu- ja Saaremaa täiesti viirusevabad.

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis tervikuna on madal. Haiglaravil viibijate arv on langenud alla 30.

Samas seitsme päeva keskmine nakatunute arv, mis jaanipühade aegu langes 20 peale, on taas üle 40 tõusnud. Täna oli 54 positiivset testi vastust.

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu.

71 protsenti täisealistest hiidlastest on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. 1215 aastatest on Eestis kaitsesüsti saanud vaid iga kümnes ning 1617 aastastest 29 protsenti.

Teadusnõukoja hinnangul on karjaimmuunsuseks vajalik 8590protsendiline hõlmatus, arvestades uute nakkavamate tüvede levikut.

Piirangud: Alates tänasest pääseb Euroopa Liidu välistest kõrge nakkusohuga riikidest Eestisse üksnes juhul, kui teha enne Eestisse saabumist koroonaviiruse test ja selle tulemus on negatiivne.

Veerand eelmisel nädalal lisandunud haigusjuhtudest toodi sisse välismaalt.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee