Hetkel toimumas

keskväljaku pisipilt Elamuskeskus Tuuletorn Smart Marina Paluküla terviserajadsuuremõisa koelmualadNaistlaiu sadam

Lõppenud projektid

Kärdla kanalisatsioonKäina kultuurikeskuse renoveerimineProjekt Smart PortsMaritime SafetyMerepääste võimekuspargi 3 lammutus- ja korrastustöödKärdla-Pühalepa kergliiklustee

« Tagasi

Hiiumaa vald sai täiendavat rahastust

Oktoobri lõpus andis EAS teada, et Riigi Tugiteenuste keskusel on võimalik pakkuda täiendavat rahastust kuni 1,05 miljonit eurot seoses Tuuletorni projektiga. Hiiumaa vald vastavad taotlused esitas ja eelmisel nädalal rahuldas taotlused Riigi Tugiteenuste keskus. 

Seega suurenes toetus Hiiumaa vallale 1 050 000 euro võrra ja valla omaosalus Tuuletorni projektis vähenes. Toetuse suurenemise arvelt vabaneb Hiiumaa vallal miljon eurot, mille kasutamise otsustab vallavolikogu. 

"Täna saab öelda, et kuigi saart on kevadise olukorra tõttu külastanud vähem inimesi kui mullu, siis rohkem on külastatud külastuskeskuseid, tuletorne, Tuuletorni ja muuseumeid. Tuuletorn on toetanud Hiiumaad tervikuna, tuues külastajaid ka mujale," tõdes Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja. 

Põhjuseks, miks Tuuletorni kui turismiatraktsiooni rajamine ette võeti oli nõudluse tugev hooajalisus. Hiiumaal puudus senini aastaringselt külastajatele avatud aktiivset tegevust ja atraktsioone pakkuv keskus, mis pärssis hooajavälist saare külastatavust. 

Tuuletorn on rajatud eesmärgiga kujundada sellest Lõuna-Hiiumaa suurim aastaringne turismimagnet, mis annab võimaluse Hiiumaa paremaks müügiks just sügistalvisel perioodil, mil eraldiseisvad ja väiksed vaba aja teenuste pakkujad oma tegevuse lõpetavad. Tuuletorn on juba täna paljude külastajate reisi põhjuseks, samuti rikastab see külastajate teekonda ja loodetavasti pikendab Hiiumaal viibimise aega vähemalt päeva võrra. 

Elamuskeskus Tuuletorn on Hiiumaa ajalugu, elu ja loodust tutvustav ning aktiivset tegevust pakkuv turismiatraktsioon, mis on rajatud piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringu toetusega. Toetuse andmise üldine eesmärk on kasvatada piirkonna majandusaktiivsust ja tööhõivet. Turismi valdkonnas aga ka sihtkoha eripära rõhutavate terviklike turismitoodete ja -atraktsioonide ellu kutsumine.