Transpordiuudised

« Tagasi

Bussiliiklus ja teeremondid

Käinas on 1. septembrist kasutusel lisaks Tuuletornile taas Käina kooli bussipeatus. Tuuletorni peatus on töös jätkuvalt ühes suunas. Buss liigub Tuuletorni peatusesse suundudes lasteaia juurest läbi.  

Hiiumaa vallavalitsus juhib tähelepanu, et peatus-ee veebilehelt Käinaga seotud väljumisi otsides tuleb peatusteks sisestada „Tuuletorni", mitte „Käina".   

Lähikuul on ees veel Mäe tänava remont, mis toob kaasa Tuuletorni peatuse ajutise sulgemise. Täpsem aeg ja liikluskorraldus on veel selgumisel. Teetööd Käinas lõpevad oktoobris 2021.  

Järgmisel nädalal tasub Käina kandis eriti hoolsalt jälgida liikluskorraldusmärke ja varuda aega – järk-järgult on suletud erinevad teelõigud mitmetes tihedama liiklusega kohtades, s.h Tuuletorni poolse ringristmiku ümbruses. Abiks on taas valgusfoor ja liikluskorraldajad.  

Jätkub Emmaste keskuse teeremont, mille käigus renoveeritakse bussipeatused ja parklad. Bussipeatused on ajutiselt ligi 150 meetrit Sõru pool. Teetööde lõppemise tähtajaks on septembri keskpaik.  

Arvestades, et mitmest kohas on  liikluskorraldus teeremondi tõttu kiires muutumises, soovitab vallavalitsus kõige operatiivsema infona GoBusi Hiiumaa infonumbrit 517 8592, mis töötab iga päev kell 7-21.