Transpordiuudised

« Tagasi

Hiiumaa lennuühenduses algas uus ajajärk

Juba nädal aega on Hiiumaa lennuliini teenindanud 33kohaline SAAB 340, lennuvedajaks Eesti ettevõte OÜ Diamond Sky.  

Reiside arv nädalas ja väljumisajad on samad, mis seni: tööpäeviti Tallinnast 7.15 ja 17 ning Kärdlast 8 ja 17.45, laupäeviti Tallinnast 9.15 ja Kärdlast 10 ja pühapäeviti Tallinnast 17 ja Kärdlast 17.45.  

Pileteid saab soetada veebilehelt www.eestilennud.ee või Kärdla lennujaama kassast, tel 463 1381. Kui on vaja e-arvet, võta ühendust Diamond Sky klienditoega telefonil 5388 0555 või info@eestilennud.ee. Teiste tavapäraste edasimüüjatega on agendilepingud veel sõlmimisel ja pileteid nende kaudu veel osta ei saa.   

Pileteid on kaht liiki, nagu ka varem. 25eurost classic tüüpi piletit ei saa tagastada, ringi vahetada ja muuta, v.a reisi tühistamisel, küll aga saab sellel tasuta ühe korra nime muuta. 33eurone premium pilet on paindlikum, muutmine ja tagastamine on tasuta. Täpsemalt saab lugeda erinevate piletiklasside võimalustest vedaja kodulehelt, kui olete jõudnud pileti vormistamisel suuna ja kuupäeva valida. Edasimüüjatelt ostes võib piletihinnale lisanduda teenustasu. Veebilehelt, lennuvedaja kaudu ja lennujaama kassast ostes teenustasu ei lisandu.  

Reisi sujuvaks vormistamiseks tuleks Kärdla lennujaamas olla vähemalt 45 minutit enne reisi väljumist. Kui soovite pileti osta Kärdla lennujaama kassast, sujub see kiiremini, kui olete pileti eelnevalt broneerinud telefonil 463 1381.   

Ka suure lennuki maandumist võib vahel segada ilm. Diamond Sky tegevjuht Madis Vanaselja kinnitas, et lennu tühistamisel toimetatakse reisijad sihtkohta. Seega on tühistamise teate saamisel valikuid kolm: 

  • saate reisi aega tõste tulevikku; 

  • lennuvedaja korraldab sadamasse saamise ja teiselt poolt sadamast sihtkohta jõudmise; 

  • loobute sõidust ja saate piletiraha tagasi.  

Oma valikut tuleb esimesel võimalusel teavitada lennuvedajat või lennujaama kassat.  

Kärdlast saab Hiiessaares asuvasse lennujaama tasuta maakonnaliini bussiga, mis väljub bussijaamast 35 minutit enne lennuki väljumist Kärdlast. Peatused on Kärdla bussijaamas, Keskväljakul, Padus, Linnumäel ja lennujaamas. Autoga lennujaama tulles saab parkimiseks kasutada lisaks lennujaama esisele ka vasakut kätt asuva garaaźi esist.  

OÜga Diamond Sky on leping sõlmitud 27. augustini 2023. Senine lennuhange, millega otsib riik vedajat kuni 31.05.2024, on jätkuvalt siiski menetluses, tühistatud on hankes tehtud otsused. 

Sujuvaid lende!  

 

Foto: Mariin Vanaselja. Vasakult: piletimüügisüsteemiga tegelev Martin Kaerlep, kommertsjuht Tiit Kepp ja tegevjuht Madis Vanaselja.