Transpordiuudised

« Tagasi

Homsest vuravad maakonnaliinidel uued bussid

Homsest alustab Hiiumaal kohalike liinide teenindamist AS Hansa Bussiliinid, mis toob Hiiumaa teedele 11 tuliuut ökonoomset diiselbussi: kolm 76kohalist Iveco Crossway'd ja kaheksa 35kohalist Iveco Feniksbusi.  

Suured Iveco Crossway bussid on madala sisenemisega ning turvalised, mis muudavad bussi sisenemise ja väljumise senisest oluliselt mugavamaks. Ühtlasi on olemas kaldtee kasutamise võimalus. Uute busside investeeringu suurus on 1,3 miljonit eurot.  
  
„Meil on väga hea meel Hiiumaale naasmise ja teenindama asumise üle ning üheskoos tõstame Hiiumaa bussiliikluse teeninduskvaliteedi uuele tasemele" sõnas Hansa Bussiliinide juhatuse liige Andres Puskar. „See on oluline samm, et parandada lapsevankri, ratastooliga ning eakate reisijate liikumisvõimalusi Hiiumaa bussiliinidel," lisas Puskar.  

Kõik bussid on varustatud USB pistikupesade, stopp-nuppudega sõitjate väljumissoovist teavitamiseks, elektrooniliste tabloodega, et bussisalongis ja peatuses oleks liini marsruudi info reisijatele hästi nähtav, topelt tumendatud klaaside ja kliimaseadmega, et salongis oleks vastavalt ilmastikuoludele sobiv temperatuur ning GPS-süsteemiga, mis tagab busside reaalajas jälgimise vedajale ning tõstab turvalisust.   

Uus avaliku liiniveo korraldamise leping Hiiumaa vallavalitsuse ja AS Hansa Bussiliinid vahel hakkab kehtima 1. jaanuarist ning kestab kaheksa aastat. Hiiumaa maakonnaliinidel sõitmine on 2018. aasta suvest tasuta, liinivedu rahastab transpordiamet.  

Maakonnaliinide bussiinfo jaoks ja nõudeliinide tellimiseks on alates 1. jaanuarist uus number 5855 8338. Bussiliinide infot saab tööpäeviti kell 8–17 jätkuvalt ka Kärdla bussijaamast telefonil 463 1188. Kaugliine teenindava GoBusi üle-Eestilise infoliini telefon on 640 4000.  

Busside väljumisajad on samad. Sõiduplaane saab bussijuhtidelt ja bussijaamast, samuti valla kodulehelt.