Transpordiuudised

« Tagasi

Pühapäevahommikune info liikumispiirangute kohta

Eile hakkas peaministri korraldusega kehtima liikumispiirang Hiiumaale ja Hiiumaalt ära sõidul. Praamiga saab üle sõita järgnevatel juhtudel, kui lisaks puuduvad haigustunnused:

  • Sõites oma alalisse elukohta – selleks pole vajalik sissekirjutus sinna. Hiiumaale tulles tuleb öelda politseile oma elukoht, mida politsei kontrollib vajadusel oma kanalite kaudu.
  • Pereliikmed, kes on üksi teisel pool, pääsevad pere juurde. Seejuures peab arvestama, et sõites jääd vähemalt paariks nädalaks paigale.
  • Tänase info järgi on hiidlastel võimalik minna nädalaks mandrile tööle. Palun mõelge hoolikalt, milline on teie risk nakatuda mandril tööd tehes ja kas on võimalik jääda mandrile, kui piirang läheb karmimaks.
  • Kui liikumine on vajalik arsti või kiirabi otsusel. Eriarstiaeg võimalusel edasi lükata, aga tungival vajadusel saab käia – kaasa võimalusel võtta kinnitus kokkulepitud vastuvõtuaja kohta
  • Transportides tooraineid ja kaupu – politsei palub vajadusel esitada saatedokumendid või koormadokumendid
  • Osaledes lähisugulase matustel
  • Ühissõiduki juhil ühistransporditeenuse osutamisel.
  • Tervishoiuteenuste või muude hädaolukorra lahendamiseks vajalikke teenuste osutajatel ning meditsiiniliste proovide transportijatel

Liinibussid endiselt sõidavad Hiiumaalt mandrile ja vastupidi. Bussiga reisijatele kehtivad samad tingimused ja praamisõidul on kohustus jääda bussi.

Autoga reisijatel on praamil kohustus jääda oma sõidukisse. Vajadusel saab kasutada tualetti.

Praamile saab minna ka jala ning sel juhul on võimalik minna väliste treppide kaudu ülemisse reisijate salongi – juhatab praami meeskond. Kohvikud ja poed praamil ei tööta.

Sadamasse sõidul varuge tavapärasest rohkem aega politseikontrolliks, mis toimub kõigis sadamates. Kõigil tasub valmis hoida isikutunnistus, et seda politseile näidata.

Reisida Hiiumaale ja Hiiumaalt välja saavad vaid need, kes ei ole ilmsete haigusnähtudega. Kõik, kellel on kahtlus, et nad on viirusekandjad – palume tungivalt jääda oma praegusesse asukohta. Palun mõelge enda lähedaste peale, kellele võite viiruse edasi anda.

Liikumine Hiiumaale ja Hiiumaalt ära peaks toimuma vaid ülimal vajadusel!

Olgem mõistlikud ja tänulikud ka politseiametnike suhtes, kes aitavad keerulist olukorda kontrollida. Liikumisvabaduse piiramise otsus on vastu võetud meie kõigi tervise huvides.

Kui te oma küsimusele siit vastust ei saanud – Hiiumaa vald on avanud infotelefoni, kust saab küsida infot saartele kehtestatud täiendavate liikumispiirangute kohta. Infotelefon 463 6099 on avatud täna kl 8–21.

Suur tänu kõigile mõistvatele infotelefonile helistajatele, kes helistasid eile, teid oli enamus!

Peaministri korraldus: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/content-editors/peaminister/pm2030k.pdf