Transpordiuudised

« Tagasi

Vallavanema pöördumine nii video kui tekstina

Hiiumaa vallavanem Toomas Rõhu tegi videopöördumise pärast tänast Hiiumaa kriisikomisjoni koosolekut:

Head hiidlased! 

Riigi ja omavalitsuse tegevuste eesmärk praegu on pidurdada koroonaviiruse levikut ja panna kõigile südamele olema vastutustundlikud enda ja teiste suhtes!  

Käte pesemine on esmane kõige tõhusam võimalus hoiduda viirusest. Desinfitseerimisvahendeid võime kasutada, kui ei ole võimalik käsi pesta. 

Iga inimene peab kaaluma, millised käigud praegu saab ära jätta, kas on hädavajalik minna avalikku asutusse. 

Mida oleme Hiiumaal teinud? 

Kõik planeeritud avalikud üritused ja kogunemised on kuni 1. maini edasi lükatud või toimuvad videoülekandena. 

Kõik koolid lähevad esmaspäevast üle distantsõppele. Hiiumaa koolid on oma kollektiivides nõu pidanud ja lastele ja vanematele info edastanud, distantsõpe on korraldatud. 

Nii laste kui täiskasvanute huviharidus, treeningud ja kogunemised on samuti peatatud. Esmaspäevast sulgeme noortekeskuste ja huvikoolide hooned. 

Käina spordikeskus on külastajatele suletud homsest. 

Hiiumaa lasteaiad on avatud. Lasteaiad jätkavad esialgu tegevust, lasteaedade sulgemine otsustatakse juhtumipõhiselt. Soovitame võimalusel lapsi lasteaeda mitte viia. 

Raamatukogud on jätkuvalt avatud, aga palume raamatukogu kasutada vaid raamatute laenutamiseks, mitte aja veetmiseks lugemissaalis või arvutinurgas. 

Eakate päevakeskused üle Hiiumaa on eakatele kogunemiseks ja ringide tööks ajutiselt suletud. Soovitame eakatel vähendada otsekontakti lastega ja mitte võtta lapsi hoida. Soovitame eakatel suhelda ka omavahel pigem telefoni teel. Koduteenuse osutamine jätkub.  

Tänasest kehtib külastuskeeld ka Tohvri hooldekodus ja Hiiumaa haiglas, esmaspäevast Kõpu pansionaadis. Hiiumaa haigla varustuse valmisolek on hea ja kõik ettevaatusabinõud tarvidusele võetud. Haigla on saatnud käitumisjuhendi ka perearstidele. 

Hiiumaal saab COVID-19 analüüse anda kiirabile, analüüsid transporditakse Tallinnasse ja vastuse saab järgmisel päeval. Seni saadud tulemused on negatiivsed. Kõigil analüüsi andnutel ja pereliikmetel on kohustus viibida kodus kuni tulemuste selgumiseni!  

Praamidel on rangelt soovituslik jääda enda turvalisuse huvides ja viiruse leviku tõkestamiseks oma sõidukisse. 

Oleme saanud Coopilt info, et kauba tarne on piisav ja poodides kaupa jätkub. Vajadusel abistavad toidu ja ravimite toomisel Hiiumaa osavaldade sotsiaaltöötajad ja Hiiumaa diakooniatöö koordinaator Triin Simson. 

Jagame infot jooksvalt valla veebilehel, Facebooki lehel, Hiiumaa äpis ja Hiiu Lehes. 

Proovime säilitada rahulikku meelt ja nautida kevade tulekut kodus ja kodu juures värskes õhus viibides.