« Tagasi

Ära jää murega üksi, küsi abi!

Püsime terved! Füüsiliselt tervena püsimiseks peame igapäevaselt hoolitsema ka oma vaimse tervise eest. 

Kontaktid abi saamiseks 

Hiiumaa valla lastekaitsetöötajad aitavad selgitada, kust saada abi ning vajadusel toetust: 

Mari-Liis Leivalt 5308 1343, mari-liis.leivalt@hiiumaa.ee  

Carol Aleksejev 5395 9537, carol.aleksejev@hiiumaa.ee 

  

Lasteabi telefon 116 111 on ööpäevaringne tasuta teenus, et teatada abivajavast lapsest või küsida nõu lastega seotud teemadel. E-post info@lasteabi.ee; veebivestlus kodulehelt www.lasteabi.ee („Küsi abi" või „Alusta vestlust"); lasteabi äpp, otsisõna „lasteabi" 

  

Kadunud laste telefon 116 000 on üle-eestiline tasuta ööpäevaringne nõuandetelefon, millele helistades on võimalik teada anda kadunud lapsest või saada nõustamist, kui laps on kadunud.  

Kadunud laste telefonile helistades saavad tuge ja vajadusel kriisinõustamist ning juhiseid olukorras käitumiseks nii täiskasvanud, kelle lapsed on kadunud, kui ka lapsed ja noored, kes on eksinud, kodunt teatamata lahkunud või kes plaanivad seda teha.  

Telefonile 116000 helistajal on võimalik jääda anonüümseks, kui see ei ohusta lapse elu ja tervist. Nõustamine toimub eesti, vene ja inglise keeles, pöördumised salvestatakse.  

Ohvriabi kriisitelefon 116 006 annab kiiret abi inimestele, kes on langenud süüteo, hooletuse või halva kohtlemise ohvriks või on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku või seksuaalset vägivalda. Teenus on helistajale tasuta ning abi on tagatud ööpäevaringselt. Ohvriabi kriisitelefonile helistaja võib soovi korral jääda anonüümseks. Abi osutatakse eesti, vene ja inglise keeles.  

Soovi korral saab abi küsida ka kirjutades. Veebilehel www.palunabi.ee on võimalik alustada vestlust ohvriabi töötajaga. 

Ohvriabi töötaja Hiiumaal on Kirsti Pihlamägi, kellele saab ka otse helistada tel 5866 9626 kl 9–18. 

 

Vägivallast loobumise tugiliin 660 6077 on meestele ja naistele, kes soovivad loobuda vägivallast oma suhtes ja muuta oma käitumist turvalisemaks. Numbrile oodatakse helistama ka lähedasi, kes soovivad vägivallast loobujat toetada. Tugiliinil hakkab kõnesid vastu võtma Tõnis Palgi, kes on aastaid toetanud sõltuvus- ja vägivalla probleemidega inimesi.  

MTÜ Läänemaa Naiste Tugikeskus 504 2300, 5197 7170  hiiumaanaistetugi@gmail.com 

 

Üleriigiline hingehoiutelefon 116 123 pakub emotsionaalset tuge kõigile soovijatele ööpäevaringselt ja tasuta. Helistada võivad kõik inimesed, et saada tuge haigustest, õnnetustest või elusituatsioonist põhjustatud psüühilise kriisi leevendamiseks ja turvatunde loomiseks. Tugiliini kõnedele vastavad erialase hariduse ja töökogemusega hingehoidjad. Telefonilt saab abi eesti, vajadusel ka vene ja inglise keeles. 

Hiiumaa hingehoidja ja perenõustaja on Triin Simson, kellele võib helistada telefonil 5621 2357 iga päev, välja arvatud 24. Detsembril. 

 

Läänemaa naiste tugikeskuse Hiiumaa abitelefon 5197 7170 pakub ööpäevaringset abi lähisuhtevägivalla teemadel – vägivalda kogenud naistele esmast kriisinõustamist, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist, abi suhtlemisel ametiasutustega, politseiga, kohtuga jne ning vajadusel turvalist majutust. 

 

Helista 112, kui vajad kiiret abi – kui sinu või kellegi teise elu, tervis, vara või keskkond on ohus või on alust arvata, et midagi ohtlikku on juhtumas. 

 

Tervisemurede kohta saab nõu küsida perearsti nõuandetelefonil 1220. 

 

Riigiinfo telefonilt 1247 saab usaldusväärset infot riigiasutusi või koroonaviirusega seotud riiklikke korraldusi puudutavates küsimustes. 

 

Haridustöötajate tugiliini eesmärk on pakkuda haridustöötajatele hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud psühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta. Tugiliin on avatud tööpäeviti kell 12-20 telefoninumbril 7350750. 

Hiiumaa psühholoogide ja nõustajate kontaktid leiad siit.