« Tagasi

Emmaste lasteaed saab siseterviseraja

Eesti Terviserajad avalikustas kolmapäeval üle-eestilise liikumisteemalise loovtööde konkursi „Hakkame liikuma" võitjad – 50 kooli ja lasteaeda, kellele kingitakse Swedbanki toel siseterviserada. Nende seas oli ka Emmaste lasteaed Naksitrallid. 

Emmaste lasteaia juhataja Liina Lepamaa ütles, et seni on Emmastes lapsi liikuma ergutatud peamiselt õue liikumisvõimaluste arendamisega. Lisaks lasteaia mänguväljakule on Emmaste lastel näiteks ka uus mängulinnak ja madalseiklusrada. 

Siseterviserada paigaldatakse Emmaste lasteaeda ilmselt detsembri kuu jooksul. See saab olema Hiiumaal juba kolmas siseterviserada. Teised kaks asuvad Kärdla hariduslinnakus ja Kärdla lasteaias. 

Konkursile „Hakkame liikuma" laekus kuu jooksul ligi 400 loovtööd koolidest ja lasteaedadest üle Eesti. Kokku osales 74 kooli ja 126 lasteaeda. Eesti Terviseradade ja Swedbanki esindajatest koosnev žürii valis välja 50 haridusasutust üle Eesti, kes saavad tänutäheks mängulise siseterviseraja elemendid, mida saab kasutada sõltuvalt hoone suurusest mõnes koridoris või läbi terve maja.  

Pildil Emmaste lasteaia Naksitrallid sügisel Hiiumaale elama päeval.