« Tagasi

Hiiumaa aasta õpetaja: Tiiu Heldema

Möödunud nädalal toimunuTiiu Heldemad Hiiumaa haridustöötajate pidulikul kohtumisel anti Hiiumaa aasta õpetaja tiitel Hiiumaa gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiiu Heldemale.

Kolleegid ütlevad õpetaja Heldema kohta, et ta on väga pühendunud ja alati rõõmsameelne, sõbralik ja aktiivne. Ta on õpetaja, kes teeb oma tööd südamega, leides alati huvitavaid võimalusi eesti keele ja kirjanduse õpetamiseks.

Tiiu leiab alati mõne põneva võimaluse, kuidas õpilased kirjanduse või emakeele juurde tuua. Ta innustab neid oma energilise ja positiivse hoiakuga. Tiiu rakendab erinevaid õppimisviise. Huvitavad ideed tulevad lihtsalt ja pingutamata. Tema tundides õpitakse, uuritakse, kirjutatakse, luuletatakse, kuulatakse ja õpitakse põnevatelt esinejatelt, tehakse videoesitlusi ja lausa lavastusi. Ta soovib luua õpikeskkonda, kus õpilane õpib läbi põnevate tegevuste, kasutades õpitud teadmisi, oma loovust ja kaasaegseid digitehnoloogiaid. Ta loob keskkonna, kus õpilased õpivad vajaliku ja rohkemgi veel. Ta on õpetaja, kes armastab oma õpilasi, emakeelt, kirjandust ja soovib, et noored inimesed mõistaksid õppimise vajalikkust ja emakeele ning kirjanduse olulisust.

Eesti emakeeleõpetajate seltsi liikmena on ta oma igapäevatöös seisnud eesti keele ja kirjanduse väärtustamise eest Hiiumaal. Ta teeb seda südamega ja pikka aega, populariseerides eesti keelt ja kirjandust noorte hulgas nii koolitunnis kui koolivälise tegevuse kaudu.

Õpetaja Tiiu on ka väga tore kolleeg. Kui ta hommikul oma jalgrattaga kooli tuleb ja õpetajate tuppa saabub, tuleb sinna ka suur hulk positiivsust, rõõmsat meelt, lahedat olemist ja toredaid mõtteid. Ta on inimene, kes leiab alati midagi head, mille üle rõõmustada, ja kannab endas jõudu, mis väljendub aktiivses ja kaasahaaravas liikumises. Ta on olnud väga tore ja armastatud klassijuhataja, keda lapsevanemad on kõrgelt hinnanud, sest tema positiivsus väljendub klassi meelsuses.

Hiiumaa kogukonnas on Tiiu hinnatud inimene, kes tegeleb paljude projektidega, on suurepärane giid ja kultuuri, hiiu murde ja kirjanduse armastaja.