« Tagasi

Hiiumaa kaunimad kodud selgunud

Hiiumaa osaleb ka sel aastal koos MTÜga Eesti Kodukaunistamise Ühendus üldrahvalikus kodukaunistamise liikumises, et esitada presidendile tunnustamiseks Hiiumaa kaunimad koduaiad ja haljasalad. Maakonnakonkursile tähtaegselt esitatud kodudest valiti komisjonile hindamiseks kuus. 

Hiiumaa hindamiskomisjoni koosseisu kuulusid vallavanema asendaja Toomas Rõhu, EKKÜ liige Ülle Näksi, Hiiumaa valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer ja keskkonnaspetsialist Kadri Aljas. Hindamiskomisjon külastas kodusid 16. juulil. 

Rahvusliku kodukaunistamise programmi üle­riigilisele kodukaunistamise ja heakorra konkursile „Eesti kaunis kodu 2020" ning tunnustamiseks Eesti Vaba­riigi presidendile, esitas komisjon Hiiumaalt kolm kodu:  

Riina ja Kunnar Lilleõie kodu  Hiiumaa vallas Kärdla linnas 
Kaunilt looklev linnatänav viib meid väärikate põlispuudega ümbritsetud koduaeda, mis on muinasjutuliselt ilmestatud koguni kolme arteesiakaevuga, maitsekalt kujundatud lillepeenarde ning moodsa tarbeaiaga. Avaral, mitmekesise taimestikuga linnakärast ära lõigatud kinnistul leidub kohti nii üksi mõtete kogumiseks, kui ka mõnusa seltskonnaga aja veetmiseks.  

Anne-Ly ja Sergei Grabi kodu Hiiumaa vallas Ojakülas 
Keset tihedat metsa asub ühest küljest lihtsa pilkupüüdva puuriit-aiaga ning mujalt metsaga piiratud talukoht, kus oma kätega on kujundatud mitmed eriilmelised kiviktaimlad ning loodusega ühte siduvad kaunid pügatud kadakad. Hoovi avarus, mida on teadlikult hoitud, kujundus ja taimevalik moodustavad looduslähedaselt harmoonilise terviku.  

Ludmilla Saartok ja Kalju Juhe kodu Hiiumaa vallas, Undama külas 
Uhkes üksinduses põldudest ümbritsetud talukohta valvab põline tamm ning mitmed erinevad puuskulptuurid. Häid mõtteid kogub pererahvas „heade mõtete" pingil varesepere seltsis. Hiiumaiselt kauni nüansi lisab koduaiale hoovi ühes küljes kulgev korendusaed. Tagahoovi on rajatud tarbeaed. 

Hiiumaa Vallavalitsus tänab kõiki osalejaid, kes meid lahkelt vastu võtsid ning loomulikult ka neid, kes seda ilu enda ümber märganud on ja meile kandidaate esitasid. 

Vaata fotogaleriid Hiiumaa kaunimatest kodudest 2020 valla Facebookist