« Tagasi

Jäätmekorraldus koroonaviirusesse nakatumise puhul

Keskkonnaministeerium avaldas korduma kippuvad küsimused, mis aitavad tuua selgust jäätmekorralduses eriolukorra ajal.  

On äärmiselt oluline mõista, et kui Sul on diagnoositud koroonaviirus või kahtlustad nakkust kogu ka jäätmeid tavapärasest teisiti! 

Olles haige või kahtlustades haigust, tuleb enda tekitatud jäätmed panna kilekotti, sõlmida see tugevasti kokku ja visata segaolmejäätmete sekka! 

Pakendeid, paberi- ja papijäätmeid ja muid jäätmeid tuleks endiselt koguda liigiti, kuid võimalusel oodata nende üleandmisega, kuniks olete tervenenud. 

Nakatudes prügi väljaviimine võib olla raskendatud just kortermajade puhul. Kui kogutud jäätmed tekitavad juba nähtavat ja ka tuntavat probleemi, siis tuleks need kellegi kaasabil konteinerisse saata. Nakkusohtlikud jäätmed peavad olema sulgetud kilekotti ja viimane tõstetud ühekordsete kinnastega näiteks ukse taha, kust keegi selle siis, samuti kaitsevahendeid kandes ära viib. 

Ühekordselt kasutatavad kummikindad, mida kasutate näiteks kauplustes käimiseks vm, tuleb visata segaolmejäätmete hulka, eelistatult suletud kilekotis

Loe põhjalikumat infot keskkonnaministeeriumi kodulehelt: https://www.envir.ee/et/uudised/koroonajaatmed-tuleb-teistest-eemal-hoida  

koroonaviiruse puhul jäätmemajandus