« Tagasi

Kogukonnakeskused seavad end jõulueheteisse

Täna valmib Kärdla Keskväljaku jõuluala. Jõulukuusk on juba püsti Käinas ja Kõrgessaares. Emmaste jõulupuu saab paika lähipäevil.

Kärdla Keskväljaku jõuluala viiemeetrist kuuske ümbritseb viis väiksemate kuuskede gruppi, mis sümboliseerivad osavaldasid ja Hiiumaa valda. Kõiki kuuski kaunistavad valgusketid. Lisaks asub jõulualal väike pildistamisnurk, kus saab pere või sõpradega teha ilusa jõulupildi. #jõuludhiiumaal #hiiumaa

Kärdla jõulualal asub ka heade soovide kast, kuhu võib panna oma salasoove Jõuluvanale või häid soove kõigile Hiiumaa inimestele. Kogukonnale suunatud head soovid edastame oma infokanalites.

Hiiu vallavalitsuse haljastusspetsialist Mai Sinilaid rääkis, et juba mitu aastat on majandusosakonnal olnud mõte, et Kärdla keskväljakule võiks tuua senisest väiksema, kuid sellevõrra ilusama jõulukuuse. Sinilaid selgitas, et ilusa suure kuuse leidmine ja kätte saamine on keeruline: kuusk peab kasvama kõvakattega tee vahetus läheduses, et masin ta kätte saaks. Samuti on keeruline ja kallis suure puu tervelt transportimine, paigaldamine ja hooldus.