« Tagasi

Rukki kanali süvendustööd algavad niipea kui ilm lubab

Rukki kanali hooldussüvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS on tööks valmis, ent muutlike ilmastikutingimuste tõttu pole olnud võimalust süvendamisele eelnevate tuukritöödega alustada.

Süvendustööd tellinud veeteede ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Kaidi Katuse sõnul hinnatakse hetkeolukorda jooksavalt ning kohe, kui ilmastikuolud on piisavalt soodsad, alustatakse töödega. „Tuukritööde käigus tõstetakse merepõhjast üles suuremad kivid ja esemed ning seejärel on võimalik alustada hooldussüvendustöödega," selgitas ta.  

Süvendustööd toimuvad öisel ajal ja parvlaevaliiklust ei sega.

3. augustil allkirjastasid veeteede ameti ning riigihanke võitnud pakkuja Insenerehituse AS lepingu Rukki kanali süvendus- ja hooldustöödeks. Tööde eesmärk on saavutada kanali minimaalseks sügavuseks 5,2 meetrit, mis tagaks parvlaevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel ka madala veetaseme korral. Sügavused on arvestatud uue kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli alusel. Tööde maksumus on 650 000 eurot, millele lisandub käibemaks 130 000 eurot. Vastavalt väljastatud vee erikasutusloale peavad kõik tööd olema tehtud 15. oktoobriks.

Rukki kanali süvendamine