« Tagasi

Vallavalitsus saadab 1,2 miljoni euro eelnõu volikogusse

Hiiumaa vallavalitsus otsustas tänasel istungil esitada volikogule eelnõu kasutada riigi täiendavat 1,2miljonilist investeeringutoetust Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehitamiseks.

Uue spordikompleksi esimese etapi ehitus juba käib ja läheb maksma ligi 5,3 miljonit eurot: järgmisel suvel valmivad keskuse olmekorpus ja kergejõustikuhall, pallimängude saal, hostel ja ruumid Kärdla noortekeskusele.

Teise etapi ehk tennisehalli rahastuse otsustab vallavolikogu augustikuu istungil. Volikogu positiivse otsuse korral on võimalik jätkata teise etapi ehitust sama ehitajaga, OÜga Ehitus5ECO.

Eelmisel nädalal toimunud kohtumisel kultuuriminister Tõnis Lukasega kinnitas minister vallajuhtidele, et kui vald kasutab riigi poolt eraldatud 1,2 miljoni investeeringutoetust spordikeskuse teise etapi ehk tennisehalli ehitamiseks, on kultuuriministeerium valmis katma selle ehituse puudujääva osa 300 000 eurot.

Jätkuvalt taotleb vald toetust ka keskuse juurde kavandatud välisväljakutele ja jalgpalli kunstmuruväljakule. Kultuuriminister lubas oma eelmise nädala visiidil taotleda riigi toetust ka nende valmimiseks. Ka peaminister külastas oma eilsel visiidil spordikeskuse ehitust ja pidas kompleksi terviklikku valmisehitamist väga oluliseks.

1,2 miljoni suuruse investeeringuraha suunamist spordikeskuse ehitusse toetab ka rahvaalgatus ja Hiiumaa Spordiliidu üldkoosoleku vastavasisuline pöördumine vallavalitsusele.

📷 Hiiumaa spordikeskuse ehitusjärg eile