« Tagasi

Avatud uste päev sotsiaalkeskuse tegevustoas

Hiiumaa sotsiaalkeskuse tegevustuba avas esmaspäeval kõigile külalistele uksed Kärdlas Tuuru majas, et tutvustada oma tegemisi uues asukohas.

Tegevustoa igapäevatöös õpetavad tegevusjuhendajad eluks vajalikke oskusi intellektipuudega inimestele, kes saavad samas ka toetatult töötada MTÜs Jääk ja Praak. Tegevustoas toimub ka päevahoid, kuhu lähedased saavad tööpäeva ajaks tuua oma raske või sügava puudega pereliikme. Lisaks toimuvad sotsiaalkeskuse erivajadustega inimeste tegevused ka Kõrgessaare päevakeskuses.

Kokku osaleb Kärdla ja Kõrgessaare erivajadustega inimeste tegevustes 42 inimest, keda juhendatakse oma aega planeerima ja vaba aega sisustama, harjutatakse sotsiaalseid suheteid looma ja säilitama, arendatakse igapäevaelu- ja tööoskusi ning pakutakse töö tegemise harjutamist. Igal kliendil on oma isiklik tegevusplaan isiklike eesmärkidega. Lisaks osaleb tegevustoas neli inimest, kes vajavad igapäevaeluga pidevat abi.

Igal nädalal toimub üks väiksem koostegemine – kokkamine, jalutuskäik, meisterdamine ja nuputamine. Igas kuus on üks suurem sündmus: märtsis kliendiinfopäev koos pereliikmetega, aprillis spordipäev, mais emadepäeva pidu, juunis jaanipäevapidu, juulis kolmepäevane üle-eestiline laager, augustis kahepäevane laulupeoreis Viljandisse, septembris kahepäevane Kuri laager, novembris kliendiinfopäev koos pereliikmetega, detsembris jõulupidu.

Kliente abistab kaheksa tegevusjuhendajat Kärdlas ja kaks Kõrgessaares, lisaks on tegevustoas hoolekandeteenuste juht ja koristaja-pesupesija.

Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et Tuuru majas asuvad uued ruumid on avaramad ja valgemad kui seni sotsiaalkeskuse kasutuses olnud ruumid Kärdlas Kõrgessaare maantee 2 majas. Suureks plussiks on, et uus erihooldekodu rajatakse just Tuuru maja lähedale – tulevikus saavad erihooldekodu elanikult olla lihtsalt ka tegevustoa kasutajateks.

Tegevustuba asub Kärdlas Tuuru majas alates juuni lõpust. Augustis kolis Tuurusse ka sotsiaalne ettevõte MTÜ Jääk ja Praak, kes on sotsiaalkeskuse koostööpartneriks erivajadustega inimestele töö pakkumisel. Tegevustoa tööd juhib hoolekandeteenuste juht Tiia Laanejõe.

Vaata Liina Siniveeri tehtud pilte avatud uste päevast.