« Tagasi

Hea Hiiumaa ettevõtja – aita toetada Hiiumaa lasterikkaid peresid!

Luksemburgi Eesti Selts (LES) soovib sellel aastal jõulude ajal toetada Hiiumaa paljulapselisi peresid ning Hiiumaa vallavalitsuse sotsiaalosakond on välja valinud seitse Hiiumaal elavat tublit peret.

Toetusi kogutakse kahel viisil – annetustena seltsi kontole ja 14. detsembril toimuval seltsi jõulupeol korraldatava heategevusliku loterii ja oksjoni tuludest. Viimased suurendavad oluliselt peredele jagatavat toetust ja siinkohal saavad oma õla alla panna ka kõik Hiiumaa ettevõtjad.
Loterii ja oksjoni auhindadeks koguvad seltsi liikmed annetajatelt erinevaid Eestist toodud suveniire, söögi- ja joogipoolist, kuid enim oodatakse kingitustena toetatava maakonna kohalikke tooteid ning teenuste kinkekaarte. Läbi aastate on annetatud kunstiteoseid, pääsmeid etendustele, pidulikke õhtusööke ja spa-protseduure, turismitalude kinkekaarte jm Eesti ettevõtetelt ning eraisikutelt.

Hea Hiiumaa ettevõtja, iga väiksemgi kingitus aitab suurendada toetussummat Hiiumaa peredele.

Teiepoolseid kingitusi oodatakse hiljemalt 18. novembriks vallamajadesse üle Hiiumaa.

Lisainfo: sotsiaaltöö spetsialist Kairi Priit 463 6095, kairi.priit@hiiumaa.ee

LESi heategevuslik projekt toimub sel aastal juba kaheteistkümnendat korda ning seekord läheb toetus Hiiumaa raskustes peredele. Eelmisel üheteistkümnel aastal on toetatud peresid Virumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Põlvamaal, Võrumaal, Valgamaal, Viljandimaal, Pärnumaal, Läänemaal, Raplamaal ja Saaremaal. Tihtilugu on toetatavates peredes lisaks majanduslikele raskustele ka puuetega lapsi ning vanemad pereliikmed on kaotanud tervise ja/või töövõime. LES on endale sihtmärgiks seadnud jõuda eelkõige nende peredeni, kes ei ole pidevad sotsiaalabi saajad, vaid on pigem ajutistes raskustes, ning kus kasvavad majanduslikele oludele vaatamata tublid ja edasipüüdlikud lapsed.