« Tagasi

Liiklemisest pimeda aja saabudes

Kätte on jõudmas aasta pimedaim osa ja seetõttu on paslik jalakäijatele tuletada meelde enda nähtavaks tegemise vajalikkus.

Päevad muutuvad lühemaks ja valget aega jääb aina vähemaks. Kodust väljudes on mõttekas kontrollida helkurelemendi olemasolu riietusel. Helkur ei ole häbiasi, vastupidi, see on kõige odavam elukindlustus. Mõistlik on helkur panna igapäevariietuse taskusse, et see vajadusel pimedas välja võtta.

Soetades uut helkurit, tuletan meelde, et helkuril või selle pakendil peab olema tähis CE EN13356, mis kinnitab, et helkur vastab kehtivale standardile ja on kvaliteetne. Samuti on mõistlik soetada endale ja lähedastele helkurid, mille pinnale ei ole lisatud kujundeid ega muud graafikat. Iga lisaelement võtab ära osa helkuri tagasikiirguse pinnast ja vähendab kiirguse tugevusest. Liiklusseadus sätestab jalakäija asukoha liikumisel teel. Soovitav on helkurit kanda alati nii, et see jääb kandja teepoolsele küljele põlve või küünarliigese kõrgusele. Mida nähtavamaks jalakäija ennast pimedal ajal liikudes muudab, seda turvalisem on kodutee.

Mihkel Karjamaa
Kärdla politseijaoskond, piirkonnapolitseinik