« Tagasi

Sotsiaalkeskuse tegevustuba avab uksed

Hiiumaa sotsiaalkeskuse tegevustuba avab kõigile külalistele uksed Kärdlas Tuuru majas esmaspäeval, 30. septembril kell 11–12, et tutvustada oma tegemisi uues asukohas.

Tegevustoa igapäevatöös õpetavad tegevusjuhendajad eluks vajalikke oskusi intellektipuudega inimestele, kes saavad samas ka toetatult töötada MTÜs Jääk ja Praak. Tegevustoas toimub ka päevahoid, kuhu lähedased saavad tööpäeva ajaks tuua oma raske või sügava puudega pereliikme.

Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et Tuuru majas asuvad uued ruumid on avaramad ja valgemad kui seni sotsiaalkeskuse kasutuses olnud ruumid Kärdlas Kõrgessaare maantee 2 majas. Suureks plussiks on, et uus erihooldekodu rajatakse just Tuuru maja lähedale – tulevikus saavad erihooldekodu elanikult olla lihtsalt ka tegevustoa kasutajateks.

Tegevustuba asub Kärdlas Tuuru majas alates juuni lõpust. Augustis kolis Tuurusse ka sotsiaalne ettevõte MTÜ Jääk ja Praak, kes on sotsiaalkeskuse koostööpartneriks erivajadustega inimestele töö pakkumisel.