« Tagasi

Täna algas Hiiumaa koolieelikute laager

Täna ja homme toimub Hiiumaal esimesse klassi minevate laste laager, kus osaleb kõikidest osavaldadest kokku üle 40 koolieeliku. 

Täna oli Kärdlas erinevate töötubadega hariv liiklusohutuspäev, mis korraldati koostöös politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ning maanteeametiga. Koolieelikuid tuli tervitama vallavanem Reili Rand. Laagripäeva eesmärk oli süstida peagi kooli alustavatesse lastesse julgust ja kindlustunnet ning õpetada neile turvalist liiklemist. Päeva jooksul tutvusid koolieelikud klassiõpetajate ja uute kaaslastega, õppisid mänguliste tegevuste käigus meeskonnatööd ning harjutasid uutes olukordades toimetulemist. Päev lõppes liiklusteemalise teatrietendusega. 

Homme õpivad Emmaste, Pühalepa, Kõrgessaare ja Kärdla koolieelikud Tõrvaninal väikesel matkal, kuidas käituda metsas ära eksides. Samuti sisaldab päev aktiivseid mänge ja käelisi tegevusi ning lapsed valmistavad ette tsirkuseetenduse, mida pärastlõunal oma emadele-isadele ja saatjatele ette mängivad. Päev lõpeb piknikuga. 

Laagris osaleb õpetajaid Hiiumaa kõikidest põhikoolidest ja lasteaedadest, et koolieelikuid ees ootav suur elumuutus võimalikult sujuvalt ning rõõmsalt kulgeks. Lisaks on korraldustiimis Hiiumaa noorsootöö keskuse, päästeameti, politsei- ja piivalveameti, keskkonnaameti, RMK, maanteeameti ja autokooli töötajad ning vabatahtlikud Hiiumaa Lastekaitse Ühingust. Laagrit koordineerivad valla lastekaitseseptsialistid Carol Kirss ja Mari-Liis Leivalt. 

Käina lapsed osalesid koolieelikute laagris ka 9.–10. augustil. Kahe päeva jooksul tutvusid lapsed droonide ja mootorratastega, orienteerusid, tantsisid ning meisterdasid, õppisid esmaabi ja kaaslaste eest hoolitsemist.

Vaata avamisest pilte siit.