« Tagasi

Vald, arenduskeskus ja töötukassa käisid külas Ladel

Möödunud nädalal külastasid vald, Hiiumaa Arenduskeskus ja Eesti Töötukassa Kärdla servas tegutsevat OÜd Lade, mis on kaubamärgi Marinepool kaudu Euroopa suurim päästevestide, merendusriiete ja mereohutustarvikute tootja. 🌊

Ettevõtte juht Gerhard Eberle ütles kohtumisel, et Lade on ennast võimalikuks majandusseisakuks hästi ette valmistanud ning saab garanteerida, et töökohad säilivad. Kärdla tootmises töötab 35 inimest, ettevõttel on tehased ka Haapsalus ja Ukrainas.

Ukrainasse viis Lade töö kuus aastat tagasi, mil palkas 20 inimest. Tänaseks on seal töötajaid 130. Eberle märkis, et Ukrainas on odavam toota kui Hiinas, samas on Ukraina töökultuur meiega sarnane.

Eestis tootmise eelistena tõi ettevõtte juht välja, et Eesti on Lade jaoks sihtturule lähedal, mis võimaldab võrdlemisi kiire tarne. Samuti kiitis ta Eesti kiiret ja lihtsat maksusüsteemi.

Hiiumaa eelisena nimetas Eberle lojaalseid töötajaid. "Me ei ole kriisi ajal ühtegi töökohta vähendanud, inimesed väärtustavad seda," ütles Eberle. Ta märkis, et Ukraina tootmine on Hiiumaa tehase garantiiks – Eestis tehakse toodangu lõplik kvaliteedikontroll.

Hiiumaa vallavalitsus ja arenduskeskus ning töötukassa tänavad sooja vastuvõtu eest! ☀️

lade oü, liina siniveer