« Tagasi

Vald, arenduskeskus ja töötukassa külastasid Kõpu tuletorni

Septembri keskel, tuletornide suvehooaja lõpus külastasid valla, arenduskeskuse ja töötukassa esindajad Kõpu tuletorni ja kohviku pidajat, et kuulda, kuidas hooaeg on läinud, ja anda innustust järgmiseks aastaks. 

Kaheksandat aastat Kõpu tuletorni operaatori ja kohvikupidajana tegutsenud OÜ Pharus juht Annely Heilmann võttis külalised vastu tuletorni jalamil asuvas kohvikus. Ettevõtte ülesanne on hoida mai keskpaigast septembri keskpaigani avatud tuletorn ise, lisaks kohviku pidamine ja meenemüük.  

Väljakutsena nimetas Annely, et Hiiumaalt on keeruline leida hooajaks töötajaid ning ka bussiajad Kärdlast Kõppu tööle sõitmiseks vajaksid klapitamist. 

Möödunud suvi oli Kõpu tuletorni jaoks külastajate arvult keskmine. "Eestlane puhkab juulis, siis on väga kiire ja järjekorrad," kirjeldas Annely ja lisas, et kui mais ei saa vedama, siis septembris taas käib päevas vaid mõni inimene. Tuletornis käib rohkem külastajaid kui kohvikus, kuid tullakse ka ainult maitsva kohapeal valmistatud toidu pärast. Koogid, muide, valmivad kohapeal ja kala tuleb värskelt samast merest. 

Aitäh sooja vastuvõtu eest ja kohtumiseni järgmisel suvel!  

Tuletorni külastamine väljaspool lahtiolekuaegu on võimalik: seda eelneval kokkuleppel Kõpu tuletorni ja kohviku operaatoriga ühekordse tasu eest.

külalised Kõpu tuletorni jalamil

Foto: Liina Siniveer