« Tagasi

Emmastes peeti kultuurihooaja avapidu

26. jaanuaril toimus Emmaste põhikoolis kultuuriaasta lõpetamine ja uue kultuurihooaja avapidu, kus Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi esimees Anton Kaljula ja vallavanem Hergo Tasuja andsid üle Eesti Kultuurkapitali preemiad.  

Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi tunnustuspreemia said Heli Harak, Kadri Kuusk ja Ille Savioja.  

Heli Harak on tantsurühma MARTA juhendaja. Tantsurühmas osaleb 12 eakat tantsijat ja esinemas on käidud nii Tallinnas, Pärnus, Rakveres kui ka Lätis. Kadri Kuuske eestvedamisel sai valmis rüiutekk. Selle valmistamine andis paljudele suurepärase võimaluse osa saada millestki erilisest, mis on nüüd antud hoiule Hiiumaa Muuseumivarade hulka. Ille Savioja eestvedamisel on tema tantsurühm esinenud väga erinevatel Hiiumaa sündmustel. Samuti on tal olnud indu ja jaksu viia tantsurühm ka väljaspoole Eestit, olles ise projekti- ja grupijuht.  

Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi aastapreemia anti Jaanika Kuusele ja Rita Leplandile.  

Jaanika Kuusk on Pillisõprade Seltsi eestvedaja. Pillimänguhuvilisena kutsus ta kokku huviringi, et koos teistega pille tundma õppida. Sellele järgnesid mitmed ülesastumised nagu näiteks suvine maakonna laulu- ja tantsupäev. Rita Lepland on muusikaōpetaja, kes suure pühendusega on lapsi muusika ja laulmise juurde meelitanud. Oma laululastega on ta osalenud maakonna ja vabariiklikel lauluvōistlustel ning koorilastega suurtel laulupidudel.  

Kõpu Majaka Fondi preemia sai Mart Mõniste.  

Mart on fotograaf, aja- ja kultuuriloo uurija, kujundaja ja küljendaja. Ta on olnud mitmete Hiiumaale oluliste teoste loomise juures.  

Pikaajalise hindamatu panuse eest Hiiumaa kultuuriellu tegi Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp tänu ja kummarduse Kristiina Vessarile.