« Tagasi

Endise politseimaja lammutustööd Kõrgessaare maanteel algavad peagi

Kärdlas asuva Kõrgessaare maantee 2/1 ehk endise politseimaja lammutustöödeks on leping sõlmitud ja hoone lammutatakse hiljemalt augusti lõpuks. 

Hoone lammutatakse, sest Tohvri hooldekeskuse juurdeehituse rahastamise toetuse saamise tingimus oli, et lammutada või erakätesse müüa tuleb sama suur sotsiaalpind kui juurde ehitatakse.

Kuna Tohvri hooldekeskusel polnud sellist pinda, otsustati lammutada endine politseimaja Kärdlas, sest sellele pole leitud kasutusotstarvet ning hoone ülalpidamine on kulukas. Viimati kasutas hoonet Hiiumaa sotsiaalkeskus. 

Lammutamise otsus tehti 2019. aastal ning kaalukeelteks said, et hoone energiakulu on ebamõistlikult suur, krundi väärtus ilma majata on suurem ja toetust sai ka lammutamiseks. Kaaluti ka müüki Riigi Kinnisvara ASile ideega kasutada kinnistut riigimaja rajamiseks, kuid rahastaja tingimused müüki avalikule sektorile ei võimaldanud. 

Tööd teeb OÜ Lammutusmehed ja nende maksumus on 22 800 eurot, lisandub käibemaks. Lammutamist rahastatakse suures osas just samast Tohvri juurdeehituse toetuse rahastusest. 

Esialgu on hoone asemele plaanis rajada haljasala.