« Tagasi

Ettevõtete külastused jätkusid Pühalepas

Vallavalitsuse ja arenduskeskuse esindajad jätkavad Hiiumaa ettevõtete külastamist, et kuulda vahetult ettevõtjate muredest ja rõõmudest. Pühalepa osavallas külastati 28. novembril kolme ettevõtet, et vaadata kuidas neil läheb. 

Esimesena külastati OÜd Retrokas. Maria Remmelkoor ja Madis Markus alustasid 2016. aastal Paladel ühe majutusega. Saadud tulu reinvesteeriti järgmiste majutuste ehitusse. Tänaseks on Marial ja Madisel kuus majutusüksust 38 voodikohaga. Kaks majutust Paladel, kaks Kärdlas ja kaks Hellamaal. Maria ei välista, et tulevikus lisandub veel majutuskohti. 

Maria ja Madise sõnul on nende majutus hästi vastu võetud ja külastajatest puudust pole. Sel aastal on madalhooajaks, oktoobrist maikuuni kolm majutust pikaajaliselt üürile antud. Ülejäänud kolme saavad külastajad aastaringselt broneerida. 

Ettevõtte kliendisuhtluse ja broneeringutega tegeleb Maria, lisaks on neil abiks majapidajanna, kes aitab maju korras hoida. Oluliseks koostööpartneriks on OÜl Retrokas Palade pesumaja. 

Pühalepa ettevõtete külastus jätkuski endises Lõpe katlamajas asuvas Palade pesumajas, millele panid alguse samuti Maria ja Madis. Kuna kõike läks aga paljuks, müüsid nad selle praegusele omanikule Margus Sauerile ja hetkel opereerib seal OÜ M&Mpm. 

Kliente on Palade pesumajal lausa Kõpust. Pesumajas on peamiselt kasutusel loodussõbralikud pesuained. Margus peab oma ettevõtte peamiseks eeliseks seda, et klient saab ise igal ajal oma pesu tuua ja sellele ka endale sobival ajal järgi minna. 

Marguse sõnul peaks pesumajas lähitulevikus investeerima seadmepargi uuendamisse, peamiselt oleks vaja uuemat ja ökonoomsemat triikijat ning kuivatit. Pesumajal on ruumi ka laieneda, aga mõtted selle ümber alles keerlemas, sest ettevõtja sõnul on väiksemalt tegemisel ka omad plussid. 

Palade poes võtsid vallavalitsuse ja arenduskeskuse esindajaid vastu Jana ja Ants Laur, kes on poodi pidanud viimased viis aastat. Jana on poe leti taga külarahvast teenindanud aga juba 25 aastat.  

Jana ja Antsu sõnul on poel oma püsiklientuur, aga suviti lisandub ka võõraid nägusid. Nö oma inimesed saavad kauba eest tasuda ka pensioni- või palgapäeval. Jana kinnitas, et seni pole keegi veel tasumata jätnud. 

Pole saladus, et väikestel külapoodidel on keeruline hakkama saada. Jana sõnul on selle aasta november olnud neile seni raskeim. Ta lubas, et kuniks poel on käivet piisavalt, et arved saavad makstud ja endal on sära silmis ning tahet teha, siis hoitakse ka pood lahti.