« Tagasi

Head sotsiaaltöö päeva!

„Kas su vanaema vajab abi puude lõhkumisel? Kas oled pidanud oma elus vanaisale mähkmeid ostma? Kas mäletad klassivenda, kes kooli tulles oli tühja kõhuga? Tead sa, mis on temast saanud? Linnapargis kogunev kamp pani su õlgu võdistama? 

Need on küsimused, mis meile ei meeldi. 

Karjäärilehed ja meediaväljaanded ütlesid mulle: vali IT, majandus, füüsika, keemia, matemaatika. Ainult need erialad garanteerivad sissetuleku ja tuleviku. Olen nõus – need on vajalikud erialad. Mina otsustasin valida teise eriala. Läksin õppima midagi, mis ei garanteeri suurt sissetulekut, au ega kuulsust. Läksin õppima inimestega tegelemist. Mu sugulased ja tuttavad arvasid, et olen natuke nupust nikastanud. 

Ma läksin õppima sotsiaaltööd. Läksin, sest tahan aidata nõrgemaid. Neid, kes on sattunud elu hammasrataste vahele. Ja neid, kes on teadlikult teinud valesid valikuid. Mulle nimelt meeldivad inimesed. Aitamine teeb südame soojaks ja meele rõõmsaks. Inimestega töötamine on lahe. Raske ka, aga mis siis? Mulle meeldib see, mida teen." 

Nii kirjutas täna pealinnas lastekaitse vanemspetsialistina töötav Grete Maria Neppo mõne aasta eest põhjustest, miks ta asus sotsiaaltööd õppima. 

Sotsiaalkaitse on kahtlemata üks riigi kindlustunde alussammastest. Edukad on ühiskonnad, mis on harjunud nõrgemaid märkama, toetama ja aitama. 

Sotsiaaltöötajad seisavad iga päev hea selle eest, et inimeste mured leiaksid lahenduse. Et uued mured jääks tulemata. 

Aitäh teile, head sotsiaalvaldkonna töötajad! Tänu teie südamega tehtud tööle on Hiiumaa kui ka Eesti riik tugevam ning paremini toime tulev.  

Tunnusta Hiiumaa sotsiaaltöö tegijaid, kirjuta neile hea soov, tervitus või tänu. 

Hergo Tasuja, 

Hiiumaa vallavanem 

  

Rahvusvahelise Sotsiaaltöötajate Föderatsiooni algatusel tähistatakse märtsikuu kolmandal teisipäeval liikuva pühana rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva.