Hiiumaa omavalitsuste suvemängudel

Enam kui 2000 sportlast 56 omavalitsusest osales möödunud nädalavahetusel Otepääl ja Käärikul Eestimaa spordiliit Jõud 46. omavalitsuste suvemängudel.

Hiiumaa vald teenis üldarvestuses 27. koha. Suurte ehk enam kui 8000 elanikuga valdade seas oldi 14.

Edukaimad olid orienteerujad, kes tõid sel alal neljanda koha.

N16 vanuseklassis teenis Maria Eller teise koha, Marta Maripuu oli kaheksas ja Kätlin Mast 13. N21 klassis oli Siiri Talts 15. Kaksikvõit võeti N45 klassis, kui Merike Vanjuk ja Elo Saue kõiki konkurente edestasid. N55 klassis oli Anu Saue 19.

M21 klassis teenis Kustu Künnapas viienda koha, Mati Mägi M 35 klassis 10., M45 klassis oli Allar Padari 28. Vanuseklassis M55 jagas Toomas Mast kolmandat kohta ja Toivo Saue oli 11.

Teatevõistkond MN45 Elo Saue, Toomas Mast, Allar Padari, Merike Vanjuk teenis neljanda koha.

Vanuseklassis MN21 teenisid Siiri Talts, Kustu Künnapas, Mati Mägi ja Maria Eller viienda koha.

Tänavakorvpalli turniiril võtsid hiidlased 11. koha punktid. Hiiumaa tiim Risto Merimaa, Karl-Peeter Kangur, Ron Pehka ja Andre Reinart.

Tennises oli Hiiumaa esindus Ülle Paasoja, Oliver Matto ja Leemet Käär kümnes.

Kettagolfis tõid saarele 25. koha punktid Jürgen Puuri ja Priidu Koppel. Individuaalselt jagas esimene neist 23. ja teine 72. kohta.

Kergejõustikus oli Hiiumaa koondarvestuses 32. kohal. Naiste kaugushüppes oli Anet Post 23., Kristina Joarand kõrgushüppes 8. ja odaviskes 14. Kettaheites nende kohad vastavalt 22. ja 24.

4x100 meetri teatejooksus toodi koos Helisa Tartu ja Kreete Pilvega 12. koht.

Tüdrukud A vanuseklassis oli Kreete Pilv odaviskes 14. ja kaugushüppes 34.

Meestest oli Hergo Tasuja kuulitõukes 19. ja 100 meetri sprindis 33. Meesveteranide seas teenis Madis Annus 3000 meetri jooksus seitsmenda koha.

Omavalitsusjuhid ja spordijuhid läbisid kolmevõistluse, mis koosnes kanuusõidust, täpsuslöökidest ning täpsusvisetest.

Spordijuhtide seas oli naistest parim Hiiumaa spordikooli direktor Elo Saue. Üldarvestuses 12., suurte valdade seas viies oli Hergo Tasuja.

Ülekaaluka võidu teenis koondarvestuses Rae vald.