« Tagasi

Kärdla kultuurikeskuse juhina alustab oktoobris Aivi Telvik

Aivi Telvik valiti Kärdla kultuurikeskuse juhiks kuue kandidaadi seast. Kärdla osavalla vanem Triin Masingu sõnul oli nii suur huvi selle ametikoha vastu positiivne üllatus. Aivi asub ametisse 11. oktoobril. 

"Kärdla kultuurikeskus on töötajate arvult väga väike, kuid keskuse mõju Kärdla ja kogu Hiiumaa kogukonnale on märgatav ja peaks veelgi tuntavam olema," ütles Aivi. Ta leiab, et keskuse tõmmet saab kasvatada tegevuste ja sündmuste mitmekesistamisega ning järjepideva kultuuriprogrammi pakkumisega. Heaks eeskujuks on Orjaku külaseltsi hooajaline tegevus.  

Aivi sõnul võiks igal ühel olla põhjust kultuurikeskusest läbi astuda või millestki osa võtta ning ka ise olla sütitaja ja algataja: "Kultuurikeskus peab olema mõnus kogunemispaik ja pakkuma arenguvõimalusi." 

KultuuriMAJA tõeliseks väljakutseks 

Kärdla kultuurimaja on ajahamba poolt puretud ja valla arengukava kohaselt on ees aeg, mil sellele tuleb lahendus leida. "See on hiidlastele lähiaastatel tõeliseks väljakutseks, mille teostumine saab toimuda vaid heades partnerlussuhetes ja koostöös," ütles Aivi. Tema sõnul pole inimest, kes ühel või teisel moel ei oleks kultuuriga seotud kas looja või tarbijana. 

Õppida pole kunagi hilja 

Aivi omab majanduslikku kõrgharidust. Ta omandas värskelt ka floristi kutse. "Õppida pole kunagi hilja, seda julgen omast kogemusest kinnitada," tõdes Aivi.  

Tema seni peetud ametid on olnud seotud püüdlusega midagi paremaks ja tõhusamaks muuta või planeerida ja organiseerida ning leida lahendus erinevates olukordades: "Sellised väljakutsed on pakkunud töötamine omaaegses Tuurus, maavalitsuses, Lääne-Eesti Turismis ja Hiiumaa vallavalitsuses." Koostöös MTÜ-ga Hiiumaa Teabekapital aitas Aivi kaante vahale panna Hiiumaa Koguteose. 

Aivi on uue ameti ootuses väga põnevil: "Suur tänu ja kummardus kõigile minu eelkäijatele tehtud töö eest!" Ta loodab, et kultuuriinimesed ta oma uksest sisse lasevad, uue töö alguses valgust näitavad, et üheskoos ja kindlal sammul edasi minna.