« Tagasi

Lauka kooli ja Vigri lasteaia direktorina alustab Margarita Korol

15. augustist alustab Lauka kooli ja Vigri lasteaia direktorina tööd Margarita Korol. 

Margarita kolis Hiiumaal 2013. aastal, mil alustas tööd Hiiumaa Muuseumi direktori kohusetäitjana. "Hiiumaal olen olnud seotud kultuuri ja hariduse valdkondadega, olen töötanud Hiiumaa Ametikoolis arendusspetsialisti ja õpetajana, Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskuses juhina, olen olnud tegev erinevate kultuurisündmuste korraldamisega ning läbi viinud koolitusi," loetles Margarita.  

Margarita sügavam huvi hariduse vastu algas, kui üheksanda klassi õpilasena naabritüdrukule eesti keelt õpetas. Gümnaasiumis õppides oli ta koduõpetajaks mitmele esimese klassi koolilapsele ning tänaseks päevaks on Margarita olnud auditooriumi ees ülikoolides, ametikoolis, klassiruumis, seminaridel ja konverentsidel.  

Kõrghariduse omandas Margarita Tallinna Ülikoolis ning tal on kommunikatsiooni ja andragoogika magistrikraad: "Viimasel erialal, õppides täiskasvanute koolitajaks, uurisin Tallinna Ülikooli õppejõudude pedagoogilisi kompetentse ning uurimustöö kogemus andis mulle mõista, et iga haridusasutuse pedagoog ei vaja ainult teadmisi ja praktikat, vaid ka toetust kolleegidelt ning juhtkonnalt. "See on see, mida tahan pakkuda ka oma uutele kolleegidele. Usun, et üks haridusasutus on kogukonna süda ning soovin anda Lauka põhikooli ja Vigri lasteaia lastevanematele ning lastele turvatunde, et lapsed saavad käia kodulähedases haridusasutuses," rääkis Margarita. Ta soovib anda endast parima, et väljakujunenud traditsioonid jätkuksid, uued ideed ja mõtted ei oleks ainult kuuldud, vaid ka leiaks teostuse kooli, lasteaia ja kogukonna koostööna.