« Tagasi

Laupäevast sõidab Hiiumaa liinil Regula

TS Laevad otsustas vahetada Rohuküla-Heltermaa liini põhilaeva Tiiu Virtsu-Kuivastu liinil sõitva parvlaeva Regula vastu alates laupäevast. Esialgu sõidab Regula Hiiumaa liinil esmaspäevani. 

Vallavanem Hergo Tasuja soov on, et hiidlased Saaremaa õnnetuse pärast ei kannataks. Tema sõnul tuleks keskenduda Saaremaa suunal lahenduse leidmisele, mitte tekitada probleeme ka Hiiumaale. Näiteks võiks käiku lasta lisalennud Kuressaarde ning tihendada bussiliiklust Kuivastu sadama ja Kuressaare vahel. "Hiiumaa vajab suvel kahte suurt laeva," ütles vallavanem. 

Tasuja sõnul ootavad hiidlased ministeeriumilt kinnitust, et vangerdusega parvlaevadega ettevõtetele tekitatavad kulud katab riik. 

Täna keskpäeval kohtusid vallavanem ja volikogu esimees ministeeriumi, TS Laevade, Transpordiameti ja Saaremaa vallavalitusega. Esmaspäeval toimub uus nõupidamine, kus otsustatakse, mis saab edasi. 

Transpordiamet tellis Saaremaa ja Hiiumaa teenindamiseks nädalavahetuseks vedajatelt lisalende. Lisalend väljub reedel Tallinnast Hiiumaale kell 9.30 ja tagasi 10.15.