« Tagasi

Liili Eller: Projektid hoiavad silma särava

8. detsembril alustas Pühalepa osavalla vanemana tööd Liili Eller. Liili on suurema aja oma elust töötanud rahanduse valdkonnas. 1986. aastal Hiiumaale tagasi tulles alustas ta tööd Hiiu Kaluris palgaarvestajana, jätkas Dagotari pearaamatupidajana ja Dagofiski finantsjuhina. Sealt edasi suundus Liili 1998. aastal tööle Pühalepa valla finantsjuhiks. "Sellest ajast on kestnud minu teenistus avalikus sektoris. Sellesse perioodi mahub Kärdla linna majandus- ja rahandusosakonna ning Hiiu valla majandusosakonna juhtimine. Haldusreformi järgselt seisin 2018. aasta jaanuarist väga põneva väljakutse ees – asuda osavallavanema ametisse oma koduses Pühalepas," rääkis Liili.  

Vaadates tagasi selja taha jäänud nelja aastat, tõdeb Liili, et koos meeskonnaga jõuti päris palju ära teha Pühalepa osavalla edendamiseks. Esimese objektina valmis kooli ja spordihoonet teenindav ökonoomne hakkekatlamaja Paladel, edasi suurematest projektidest kergliiklustee Kärdla piirist Palukülani, valmis said kunstlume tootmise rajatiste projekt Paluküla Terviseradadel, ja juba eelmisest aastast on Hiiumaal võimalus valgustatud kunstlume radadel suusatada. Rannakalurite töötingimuste parendamiseks sai valmis Naistlaiu sadama osa, haugid saavad kudema tulla läbi kalatreppide Suuremõisa tiikidesse. Pühalepa osavalla muinsuskaitsealustest objektidest sai nelja aastaga korda tehtud Partsi veski, Soera maakelder, Juustukoja müür ja renoveeritud Kuri kalmistut. "Enamus neist on tehtud projektide rahastusega, mis on osavalla meeskonna eduka koostöö tulemus," ütles Liili. 

Jätkab sama hooga 

Osavallavanema sõnul tuleb järgmised neli aastat jätkata sama hooga, sest Naistlaius käib juba kalurite maja ehitus, projekti rahastusotsus on olemas ka Palade spordihoone renoveerimiseks, Hellamaa sotsiaalküla projekteerimine saab valmis järgmise aasta alguses ja siis on vaja leida selleks rahastus. Liili lisas, et jätkatakse ka Paluküla terviseradade arendamisega, suurem siht on terviseraja teenindushoone. "Kuna avanemas on struktuurfondide uus rahastusperiood, siis tuleb kätt pulsil hoida igal avanenud võimalusel," märkis Liili. 

Liili ütles, et just projektidega seonduva korraldamine hoiab temal, kui olemuselt ja hariduselt raamatupidajal, silma särava. 

"Järgmisel perioodil püüan rohkem aega leida töölaua tagant välja "rahva sekka" tulemiseks," lubas osavalla vanem.