« Tagasi

Masuudireostuse koristamine jätkub kolmapäeval

Hiiumaal on masuudireostust Tahkunast Heltermaani ja jätkuvalt on kõik vabatahtlikud oodatud omale sobival ajal ja kohas appi reostust koristama. Masuuti saab olenevalt ilmast koristada peamiselt hommikuti ja õhtuti, kui see on tahke. 

Koristatud on Hiiumaal kolmes piirkonnas: Kärdla linnas ja lähiümbruses, Tõrvaninal ja Tahkuna tuletornist Lehtma suunal. Palun anna riigiinfo telefonil 1247 helistades teada, kui oled reostust vabatahtlikuna koristanud – selliselt saame kaardistada juba puhastatud ala. 

Kogutud masuut pannakse kinni sõlmitud prügikotiga spetsiaalsesse prügikonteinerisse, millel kiri MASUUT ja mis asuvad Kärdlas Hausma ujumissilla juures, Tõrvanina parklas ja Tahkuna tuletorni parklas.  

Palume vabatahtlikel kaasa võtta töövahendid: kellu või väiksem labidas ja ämber. Riietus ilmastikule vastav ja mugav, jalas kaitsejalatsid (kummikud), käes kummikindad. Iga masuudikonteineri juurest saab võtta tööks sobivad kindad ja prügikotid masuudi kogumiseks. 

Töö kirjeldus: ämbrisse pannakse 30-liitrine prügikott, mille ääred keeratakse üle ämbri ääre, et vältida ämbri saastumist. Ämbris olevad kilekotid täidetakse poolest saadik masuudiga, mida korjatakse kellu, väikese labida või istutuslabida abil. Reostus korjatakse kotti töövahendiga. Kilekotte ei tohi panna liiga täis, sest kott võib puruneda. Selle vältimiseks toimetatakse täidetud kotid ämbriga kogumiskohta. Kotte ei tohi mööda maad lohistada ega süles kanda. 

Riigiinfo telefonil 1247 helistades saab jooksvat infot ja käitumisjuhiseid Hiiumaa ranniku masuudireostuse kohta. 

Täna koristasid Tahkuna tuletornist Lehtma poole jäävat lõiku Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri ja Päästeameti töötajad. Vabatahtlikud koristasid Kärdla ümbrust. Aitäh kõigile, kes aitavad Hiiumaa taas puhtaks saada!