« Tagasi

Omar Jõpiselg: Käina on Hiiumaa Tartu

8. detsembrist alustas Käina osavalla vanemana Omar Jõpiselg. Aastatel 1995–2002 töötas Omar Hoiupangas, Hansapangas ja Swedpangas. Seejärel maavalitsuse arendusosakonnas kuni 2005. aastani. Omar peab oluliseks ka oma isiklikku ettevõtluskogemust OÜs Orjaku Mõisakoha ja põllumajandusettevõttes Dagen Natural. 

Käina vallavanemaks saades pidas Omar seda ajutiseks töökohaks. Nii aga ei läinud ja neli aastat tagasi jätkas ta Käina osavalla vanemana innustusest aidata Hiiumaa ühendada ilma suuremate tülideta ja soovist Käina vallas pooleli jäänud asjad lõpule viia.  

"2021 ei ole ikka veel tööd Käinas lõppenud ja Hiiumaa on jätkuvalt arenemas. Mistahes omavalitsusjuhi jaoks on suurim väljakutse suuta pöörata oma rahvaarv kasvule – mitte 1-2 aastat, nagu Hiiumaal on läbi ajaloo väiksed vallad suutnud, aga pikemalt," rääkis Omar. Tema sõnul on see kõigi maavaldade juhtidele olümpiamedaliks, mille üle võiks uhke olla ja see võimalus on Hiiumaa meeskonnal just nüüd. 

Käina osavalla vanem märkis, et Käina on Hiiumaa Tartu: "Seda ei ole mõtet üle tähtsustada ega ka alahinnata. Alevi enda inimesel ei jää ju Kärdla väga kaugeks. Männamaa, Kassari, Jausa-Emmaste inimesele oleks aga hea poe, huvikooli ja vaba-aja teenuste Kärdlasse nihkumine juba ebamugavalt kauge." Omari sõnul pole Hiiumaa ühtlane areng sõnakõlks, sest suvitajad võivad küll Hiiumaa Sarvest Kalani ühtlaselt ära täita suvel, aga aastaringseks elamiseks peaksid perel töökoht, pood, koolid ja lasteaiad ikka 10-15 kilomeetri raadiusesse jääma. 

Hiiumaa kasvab vaikselt ühte ja samavõrd kui rolli Käina osavallavanemana, hindab Omar võimalust vallavalitsuse liikmena ülesaarelisi arenguid toetada. "Hiiumaa peab olema julge, aga samas nutikas oma otsustes. Selle teine pool on rahulikult tunnistada, et eksimine on inimlik, elu üks osa. Selles kartuses ei saa valla elu elamata jääda," ütles Omar. 

Foto: Tuuli Tammla