« Tagasi

Õppus Orkaan jõuab nädalavahetusel Tahkunasse

Kaitseliit korraldab 3.–5. detsembril õppuse Orkaan XV – Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne malevat ühendava iga-aastase riigikaitselise õppuse. 

Hiiumaal toimub õppus Tahkuna poolsaarel, Saaremaal Sõrve poolsaarel, Läänemaal Koluvere piirkonnas ning Pärnumaal Sindi, Kõrsa, Taali, Tori, Jõesuu, Kanaküla, Kirbla, Vanamõisa ja Lihula lähistel. 

Õppusel osaleb ligi 1000 kaitseliitlast, kaitseväelast ja koostööpartnerit. Saaremaal on tegevustesse kaasatud 300, Hiiumaal 100 ning Pärnu- ja Läänemaal kokku ligi 600 inimest. Lisaks Lääne maakaitseringkonnale osalevad õppusel ka Põhja maakaitseringkonna kaitseliitlased, Läti vabatahtlikud riigikaitsjad Zemessardzest ning teised partnerid. 

 Õppuse perioodil on üle Lääne-Eesti liikvel tavapärasest rohkem Kaitseliidu ja koostööpartnerite tehnikat, lisaks on teede lähistel toimetamas õppusega seotud isikkoosseis, seega paluvad korraldajad liiklejatel olla õppuse alal eriti tähelepanelik ning jälgida muutuda võivat liikluskorraldust.  

Lääne maakaitseringkond juhib tähelepanu, et õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis tähendab, et müratase lahingute alal võib olla tavapärasest kõrgem. Öisel ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu. Paukpadrunite ja teiste imitatsioonivahendite kasutamisel järgitakse ohutuseeskirju, mille eesmärk on tagada nii õppusel osalejate kui ka kõrvaliste isikute turvalisus. 

Möödunud aasta novembri lõpus toimus suurõppus vähendatud kujul – kogunemiskohas viidi läbi formeerimisega seotud toimingud ja peale seda lubati kaitseliitlased tagasi kodudesse. Seekord leiab õppus aset oma tavapärases suuruses. „Kaitseliit moodustab kogu riiki katva turvavaiba ehk Kaitseliit on kõikjal. Ka tänavune Lääne maakaitseringkonna õppus Orkaan XV hõlmab kogu meie vastutusala ja kaitseliitlaste tegevust võib märgata kõigis neljas maakonnas," sõnas Lääne maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „Meie eesmärk on kaitsta ja toetada kogu oma elanikkonda mistahes kriisi korral ja seda me saame harjutada üksnes tsiviilkeskkonnas. Kindel on, et selleks vajame ka kohalike elanike tuge ja ma tänan kõiki selle toe eest," lisas Miil. 

Lääne maakaitseringkond: "Aidates Kaitseliidul korraldada suurõppust, saavad kõik eestimaalased anda otsese panuse Eesti riigikaitsesse. Täname kõiki elanikke mõistva suhtumise eest!"