« Tagasi

Tule aita masuudireostust koristada!

Alates täna õhtust on vabatahtlikud oodatud Tõrvaninal ja Kärdlas koristama nädalavahetusel Hiiumaa rannikul avastatud masuudireostust. Masuuti saab koristada hommikuti ja õhtuti, kui see on tahke.  

Tõrvaninal on täna, 23. mail alates 17.30 päästeametnikud, kes juhendavad masuudi koristamist. Teisipäeva, 24. mai hommikul alates 8.30 on Tõrvaninal Keskkonnaameti töötajad, kes juhendavad koristamist.

Hetkel on teada, et reostust on Tahkunast Heltermaani, sealhulgas Sääreninal, Roograhu sadama ja Tahkuna majaka juures. Seega koristada saab lähipäevadel endale sobival ajal ja sobivas kohas ning viia jääde masuudi kogumiskonteineritesse.  

Kogutud masuut pannakse kinni sõlmitud prügikotiga spetsiaalsetesse prügikonteinerisse. Tõrvanina parklasse ning Kärdlas Hausma ujumissilla juurde paigutatakse tänase päeva jooksul prügikonteinerid, millel kiri MASUUT. Iga masuudikonteineri juurest saab võtta tööks sobivad kindad ja prügikotid masuudi kogumiseks. 

Palume vabatahtlikel kaasa võtta töövahendid: kellu või väiksem labidas ja ämber. Riitus ilmastikule vastav ja mugav, jalas kaitsejalatsid (kummikud), käes kummikindad. 

Samuti saab kogutud masuuti ära anda ohtlike jäätmete kogumispunkides: Kärdlas Sõnajala 11H, Käinas Mäe plats 2, Suuremõisa jäätmepunktis, Kõrgessaares Tööstuse tee 10a, Emmastes Ollimal, Hiiumaa jäätmejaamas. 

Töö kirjeldus: ämbrisse pannakse 30-liitrine prügikott, mille ääred keeratakse üle ämbri ääre, et vältida ämbri saastumist. Ämbris olevad kilekotid täidetakse poolest saadik masuudiga, mida korjatakse kellu, väikese labida või istutuslabida abil. Reostus korjatakse kotti alati töövahendiga, mitte mingil juhul kätega. Kilekotte ei tohi panna liiga täis, sest kott võib puruneda. Selle vältimiseks toimetatakse täidetud kotid ämbriga kogumiskohta. Kotte ei tohi mööda maad lohistada ega süles kanda. 

Masuut rannaribal on ohtlik eelkõige lindudele ja loomadele. Soovitame lemmikloomadega piirkonnas randa minekut vältida. 

Pühapäeval avastati masuudireostus Hiiumaa rannikul. Täna hommikul kogunesid Kärdlas päästeameti, keskkonnaameti ja valla esindajad, et teha reostustõrje plaan. Keskkonnaamet jätkab reostuse kaardistamist.  

Et riigi vaatest on tegemist väikese reostusega, on selle likvideerimine omavalitsuse ülesanne. 

Masuudireostuse allikas ei ole teada. 

Aitäh, et aitad Hiiumaa taas puhtaks saada!