« Tagasi

Valimisnädal algas!

Terve Hiiumaa on seekord üks valimisringkond. See tähendab, et hiidlased saavad käia oma häält andmas ükskõik millises Hiiumaal asuvas hääletamisruumis.  

Esmaspäevast laupäevani saab hääletada nii elektrooniliselt kui ka jaoskonnas pabersedeliga. Pühapäeval vaid pabersedeliga. 

Tänasest neljapäevani kl 12–20 on avatud Kärdla kultuurikeskuses ja Käina vallamajas asuvad valimisruumid. Neis jaoskondades saavad hääletamas käia ka valijad, kes on valimisnädalal Hiiumaal, aga püsivalt elavad mujal.  

Samuti saavad tänasest neljapäevani mandril avatud jaoskondades hääletada parasjagu kodust eemal viibivad hiidlased. 

Tänasest neljapäevani korraldavad Kärdla, Käina ja Emmaste valimisjaoskond eelhääletamist valija asukohas, kinnipidamiskohas, haiglas ja ööpäevases hoolekandeasutuses. 

Reedest pühapäevani on lisaks avatud valimisjaoskond Kõrgessaare raamatukogus, Palade põhikoolis ja Emmaste vallamajas. Reedel ja laupäeval kell 12–20, pühapäeval kell 9–20. 

Kodus hääletamine toimub reedest pühapäevani. Taotlust selleks saab esitada telefoni teel  reedel ja laupäeval kell 12–20 ning pühapäeval kell 9–14. Jaoskondade telefoninumbrid leiad kaardilt. 

Pühapäevasel valimispäeval toimub hääletamine ainult jaoskonnas pabersedeliga. Jaoskonnad on avatud kell 9–20. Valijal on pühapäeval veel võimalus jaoskonnas pabersedeliga hääletades ära muuta oma e-hääl. 

Vaata lisa www.valimised.ee ning mine valima!