Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Osale Hiiumaa spordikeskuse nimekonkursil!

Järgmisel aastal hakatakse Kärdlasse ehitama kaasaegset Hiiumaa spordikeskust. Uues keskuses saab mängida erinevaid pallimänge, käia jõusaalis ja rühmatrennides, tegeleda kergejõustikuga ja mändida tennist. Lisaks spordikoolile kolib hoonesse ka noortekeskus ja mudeliklubi.🚀🏋️‍♀️🤸‍♀️⛹️‍♀️🏋️‍♂️🧘‍♀️

Hea spordihuviline, paku keskusele sobiv nimi! Kuidas osaleda? 
🥎 Lase oma kujutlusvõimel lennata ja mõtle välja tabav nimi 
🥎 Joonista nime põnev kujundus või kirjuta see lihtsalt tekstina ✏️
🥎 Lisa tööle oma ees- ja perekonnanimi, laste puhul vanus ning märgusõna "spordikeskus" 
🥎 Saada spordikeskuse nimi ja oma kontaktid 📧valitsus@hiiumaa.ee või too sobivasse vallamajja hiljemalt 17. juunil.

Pakutud nimed pannakse rahvahääletusele🗳 ja parimaid ootavad sportlikud auhinnad! 🏅🎉

Hiiumaa spordikeskuse välisvaade, eskiis