Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Spordikeskus ootab riigi lisaraha

Kultuuriminister Tõnis Lukas saatis Hiiumaa vallavalitsusele vastuskirja, et Eesti vabariigi valitsus on teinud Riigikogule ettepaneku toetada Hiiumaa spordikeskuse ehitust riigieelarvest täiendavalt 1,8 miljoni euroga 2021. aastal ja 0,3 miljoni euroga 2022. aastal.

Vallavanem Toomas Rõhu pöördus augustis ministri poole palvega aidata finantseerida Hiiumaa spordikeskuse välja ehitamist. Rõhu kirjutas, et kõige otstarbekam on, kui kogu spordikeskuse kompleks valmib tervikuna ning on kasutatav eesmärgipäraselt üheaegselt. Seda kinnitab ka tasuvusanalüüs ja selleks on soovi avaldanud Hiiumaa kogukond. Uue spordikeskuse tervikuna valmimine parandab oluliselt hiidlaste elukvaliteeti ning omab väga olulist tähendust rahvatervise seisukohast.

Minister Lukase kirja valguses saatis vallavanem Hergo Tasuja täna vallavalitsuse nimel välja uue täpsustatud investeeringutaotluse ettepanekuga toetada spordikeskuse ehitamist 2,1 miljoni euroga, mis aitab Hiiumaa spordikeskuse tervikuna välja ehitada.

Hiiumaa spordikeskuse ehitus juba käib. Järgmiseks suveks valmib pallimängude saal koos kergejõustikualaga, sh 60 m jooksurada, rühmatreeningute saalid, jõusaal ja tennisehall, kus võimalus ka sulgpalli mängida, samuti noortekeskus, riietusruumid, ööbimisvõimalus, abiruumid. 

Samuti ehitatakse välja välialad: vaba aja veetmise alad ning spordiväljakud, haljastus ja parkimisala. Spordikeskuse juurde kerkib ka täismõõtmetes kunstmurukattega jalgpalliväljak.