Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega rajatakse Kärdlasse aadressile Põllu 27. 

Spordikeskuse esimeses, enam kui 4000ruutmeetrises etapis ehitatakse olmekorpus ja kergejõustikuhall. See tähendab, et 2021. a suvel valmivas hoones saab kasutada kaasaegset jõusaali, kergejõustiku ala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni. Samuti tuleb spordikeskusesse pallimängudesaal. Saalide tingimused on sobivad kõrgetasemeliste võistluste korraldamiseks Hiiumaal.  

Spordikeskuses valmib ka hostel, mis mahutab suuremaid gruppe, näiteks võistlema tulnud meeskondi. Samuti kolib samasse majja Kärdla noortekeskus. 

Lisaks on keskusesse loodud suurepärased tingimused noortele ja erinevatele hobiharrastajatele. Spordikeskuse ruumidesse kolivad mudeliklubi ja noortekeskus. Huvilistele ka lauamängude ruum ja helistuudio.  

Teises etapis valmib kolme väljakuga tennisehall ja parkla. 

Kärdla õpilased hakkavad kehalise kasvatuse tundides käima samuti uues spordikeskuses. Kaasaegsed sportimistingimused saavad koolilastele olema motiveerivad ja spordiharjumusi süvendavad. Samuti on eraldatud ruumid spetsiaalselt ka kehalise õpetajatele. 

Spordikeskuse ala on sama põnev kui selle sisemuski. Spordikeskus paikneb kinnistu idapoolsemas kõrgemas osas. Läänepoolsele madalamale osale on ette nähtud jalgpalliväljak. Hoone nägu ja peasissepääs on pööratud linna poole, kus ühtlasi tekib lõuna- ja õhtupäikesesse suunatud sissepääsuväljak. Spordikeskuse esine plats on tõusev küngas, mis on kujundatud multifunktsionaalse liikumisväljaku ja rulapargina, kus on koht ka kiikedel ja mänguväljakul. Hoone ümber on  planeeritud erinevaid mängulisi aktiivsusruume ja välispordiplatse. Spordikeskusest jalutuskäigu kaugusel on ka terviserajad, väliväljakud ja staadion. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse esimese ehitusetapi töödeks sõlmis vallavalitsus lepingu OÜga Ehitus5ECO. Esimese etapi tööd lõpevad suvel 2021. 

Spordikeskuse esimese ehitusetapi tööd maksavad 5 277 500 eurot. Riigieelarveline toetus sellest on 2,9 miljonit. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Vallavalitsus saadab 1,2 miljoni euro eelnõu volikogusse

Hiiumaa vallavalitsus otsustas tänasel istungil esitada volikogule eelnõu kasutada riigi täiendavat 1,2miljonilist investeeringutoetust Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehitamiseks.

Uue spordikompleksi esimese etapi ehitus juba käib ja läheb maksma ligi 5,3 miljonit eurot: järgmisel suvel valmivad keskuse olmekorpus ja kergejõustikuhall, pallimängude saal, hostel ja ruumid Kärdla noortekeskusele.

Teise etapi ehk tennisehalli rahastuse otsustab vallavolikogu augustikuu istungil. Volikogu positiivse otsuse korral on võimalik jätkata teise etapi ehitust sama ehitajaga, OÜga Ehitus5ECO.

Eelmisel nädalal toimunud kohtumisel kultuuriminister Tõnis Lukasega kinnitas minister vallajuhtidele, et kui vald kasutab riigi poolt eraldatud 1,2 miljoni investeeringutoetust spordikeskuse teise etapi ehk tennisehalli ehitamiseks, on kultuuriministeerium valmis katma selle ehituse puudujääva osa 300 000 eurot.

Jätkuvalt taotleb vald toetust ka keskuse juurde kavandatud välisväljakutele ja jalgpalli kunstmuruväljakule. Kultuuriminister lubas oma eelmise nädala visiidil taotleda riigi toetust ka nende valmimiseks. Ka peaminister külastas oma eilsel visiidil spordikeskuse ehitust ja pidas kompleksi terviklikku valmisehitamist väga oluliseks.

1,2 miljoni suuruse investeeringuraha suunamist spordikeskuse ehitusse toetab ka rahvaalgatus ja Hiiumaa Spordiliidu üldkoosoleku vastavasisuline pöördumine vallavalitsusele.

📷 Hiiumaa spordikeskuse ehitusjärg eile