Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Vallavalitsus saadab 1,2 miljoni euro eelnõu volikogusse

Hiiumaa vallavalitsus otsustas tänasel istungil esitada volikogule eelnõu kasutada riigi täiendavat 1,2miljonilist investeeringutoetust Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehitamiseks.

Uue spordikompleksi esimese etapi ehitus juba käib ja läheb maksma ligi 5,3 miljonit eurot: järgmisel suvel valmivad keskuse olmekorpus ja kergejõustikuhall, pallimängude saal, hostel ja ruumid Kärdla noortekeskusele.

Teise etapi ehk tennisehalli rahastuse otsustab vallavolikogu augustikuu istungil. Volikogu positiivse otsuse korral on võimalik jätkata teise etapi ehitust sama ehitajaga, OÜga Ehitus5ECO.

Eelmisel nädalal toimunud kohtumisel kultuuriminister Tõnis Lukasega kinnitas minister vallajuhtidele, et kui vald kasutab riigi poolt eraldatud 1,2 miljoni investeeringutoetust spordikeskuse teise etapi ehk tennisehalli ehitamiseks, on kultuuriministeerium valmis katma selle ehituse puudujääva osa 300 000 eurot.

Jätkuvalt taotleb vald toetust ka keskuse juurde kavandatud välisväljakutele ja jalgpalli kunstmuruväljakule. Kultuuriminister lubas oma eelmise nädala visiidil taotleda riigi toetust ka nende valmimiseks. Ka peaminister külastas oma eilsel visiidil spordikeskuse ehitust ja pidas kompleksi terviklikku valmisehitamist väga oluliseks.

1,2 miljoni suuruse investeeringuraha suunamist spordikeskuse ehitusse toetab ka rahvaalgatus ja Hiiumaa Spordiliidu üldkoosoleku vastavasisuline pöördumine vallavalitsusele.

📷 Hiiumaa spordikeskuse ehitusjärg eile