« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal, 10. augusti seisuga

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge.

Viimase nädala keskmine päevane nakatunute arv on tõusnud üle 200. Täna positiivseid testivastuseid lausa 290.

Hiiumaa nakatumise näit on maakondadest kõige madalam. Ametlikult ei ole saarel kohapeal ühtegi nakatunut, üks hiidlane viibib isolatsioonis mandril.

🔵 Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

🔵 Vaktsineerimine

Täna, 10. augustil toimub eelregistreerimata mobiilne vaktsineerimine. Vaktsineerimisbuss liigub: Viskoosa bussipeatus – alates kell 8.30, Kõpu rahvamaja – kl 10.30, Emmaste bussipeatus kl 13, Käina COOP parkla – kl 15, Kärdla keskväljak – kl 17.

12. ja 18. augustil saab vaktsineerida Hiiumaa haiglas.

12. ja 13. augustil on Kärdla kultuurikeskuses võimalik teha kaitsesüst, registreerides eelnevalt digiregistratuuris www.digilugu.ee või Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500.

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.

74 protsenti täisealistest hiidlastest on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. 12–15 aastatest iga kaheksas ning 16–17 aastastest 43 protsenti.

🔵 Piirangud

Alates 9. augustist on sisetingimustes üritustel ja tegevustes lubatud osaleda kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat, kui ei kontrollita nakkusohutust.

Kui tagatakse, et osaleda saavad üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed, võib sisetingimustes osaleda kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.

Nakkusohutuse kontrolli erandi said valitsuselt vaid jumalateenistused ja parvlaevade söögikohad.

Uued piirarvud ei puuduta kaubandustegevust ja teiste teenuste, sealhulgas majutusteenuse osutamist, kus jäävad kehtima inimeste hajutamise ja desinfitseerimise nõuded.

Oma nakkusohutust ehk vaktsineerimist, COVID-19 haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust ei pea esialgu tõendama alla 18-aastased.

2. augustist kehtib Eestis maskikandmise kohustus ühistranspordis.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

Illustratsioon: koroonaviiruse leviku kaart