« Tagasi

Külas ettevõttel Faasion

Aasta lõpus külastasid vald, arenduskeskus ja töötukassa ettevõtet OÜ Faasion. Ehituspoodi näitas ja ettevõtte tegevusi tutvustas juhatuse liige Tanel Malk.  

Ettevõttele toob käivet nii ehitusmaterjalide, tööriistade ja aiakaupade müük kui projektimüük väljaspool Hiiumaad.  

Tanel puistas numbreid ettevõtte kohta: Faasioni aastane müügitulu 2018. aastal oli 5 miljonit eurot ja möödunud aastal kasvas see umbes 7%. Seevastu tööjõukulu on kasvanud 13%. Müügitulust moodustab jaemüük 20%, teine 20% tuleb müügist väljaspool Hiiumaad. Käibe rentaablus on 2,5–3%. Tanel tõi välja, et käivet toovad tooted, mille müügimahud on suured: betoon, fiboblokk. 

Ettevõttel on 23 töötajat, sealhulgas laos neli, kontoris viis. Seega on poes iga 200 m2 kohta üks inimene. See on vajalik, sest kaks kolmandikku klientidest soovib kauba kohta midagi küsida. Ehituspoe jaoks rahulikumal talveperioodil on töötajatel palju tootekoolitusi, et müüjad oma kaupa hästi tunneks.  

Tanel rääkis, et ettevõttel on lepingud paljude ehitus-sisustusmaterjalide maaletoojatega ja seega tasub nende poole pöörduda, kui remonti plaanides on hiidlane leidnud sobiva plaadi või tapeedi. Hiiumaa eramajade ehitusmaterjalist tuleb Faasionist hinnanguliselt 90%. Tanel tõi välja, et ka Hiiumaa firmad, kes väljaspool Hiiumaad ehitavad, võtavad materjali Faasionist.  

Tulevikuplaanidest rääkides ütles Tanel, et plaanis on sisustus- ja hooajakauba osakaalu suurendamine. 

Vallalt ootab ettevõte eelkõige ühenduste kvaliteedi tagamist ja elukeskkonna arendamist. Kärdla osavallavanem Lauri Preimanniga arutati liikluspeegli paigaldamise vajadust. Tanel meenutas värvikampaania algusaastaid, mil seda tehti Emmaste vallas, ning koos arutati kampaania tingimuste üle.  

Aitäh toreda vastuvõtu eest! 

külalised Faasionis